Komputer nie chce się wyłączyć

Witam.

Od kilku tygodni nie wyłączałem komputera poprzez Zamknij tylko poprzez Uśpij.

Teraz jedynym sposobem na wyłączenie komputera jest przycisk na obudowie komputera.

Trochę googlowałem , lecz żaden sposób nie przywrócił poprawnego działania funkcji Zamknij.

Komputer: Asus P5QDeluxe, Intel Core Quad Q9400 , ram 8 GB, win 7 ultimate 64 bit.

Jak przywrócić poprawne działanie funkcji Zamknij ?

Pozdrawiam Stasiek.

A czym się objawia jej niepoprawne działanie? Napisz coś więcej oprócz: “komputer nie chce się wyłączyć”. Po wybraniu Zamknij jest jakakolwiek reakcja albo komunikat?

:roll:

Po wybraniu: Zamknij pojawia się : Wylogowanie użytkownika i po chwili pojawia się ekran : Trwa zamykanie i tak zostaje bez żadnej reakcji.

Pozdrawiam Stasiek.

Sprawdź wszystkie otwarte procesy (w menagerze, lub w cmd poleceniem tasklist). Pogoogluj na ich temat, pozamykaj ręcznie niepotrzebne i wtedy spróbuj. Być może któryś z nich blokuze zamykanie systemu

Zdefragmentuj też dysk twardy, jeżeli dawno tego nie robiłeś i przeczyść rejestr.

Witam.

Dysk zdefragmentowany , rejestr wyczyszczony - CCleaner - bez zmian.

Pozdrawiam Stasiek.

sprawdzałeś te procesy?

stasio77 , spróbuj zastosować TuneUp Utilities 2011, to jest bardzo dobry program. Jak on Ci nie przyspieszy zamykania systemu, to ja już się poddaję, bo nie mam innego pomysłu, poza wspomnianym przejrzeniem uruchomionych procesów.

Witam.

Procesy są uruchomione tylko od tych programów które mam od dawna.

Nie instalowałem żadnych nowych programów.

Do Piotr92 : mi nie chodzi o przyśpieszenie wyłączania komputera tylko o wyłączenie. Teraz nie mogę komputera w ogóle wyłączyć.

Pozdrawiam Stasiek.

Jednak spróbuj zabić wszystkie, które nie są potrzebne do prawidłowego działania systemu. Dodatkowo, wejdź w tryb awaryjny i sprawdź czy z niego system zamknie się normalnie.

Witam.

Znalazłem winowajcę. Okazał się nim moduł bluetooth podłączony na usb. Po jego wyjęciu komputer normalnie się wyłączył.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam Stasiek.