Komputer nie chce się zrestartować/wyłączyć + F-Secure IS 07

Obecnie jestem użytkownikiem F-Secure IS 07 którego pobrałem z vortalu, wcześniej używałem Active Virus Shield i nie miałem takiego problemu. Po instalacji nowego anty-virusa komputer zatrzymuje się na ekranie wyłączania/restartowania systemu “Zapisywanie zmian” (czy coś takiego). Czekałem ok. 5 min i nic, proszę o pomoc, pozdrawiam!

Miałem podobny problem z tym programem, szukałem na wielu forach i nie znalazłem rozwiązania. Mi pomogła deinstalacja i zainstalowanie innego antywirusa i zapory (AviraAntyvir + ZoneAlarm - obydwa darmowe). Komputer dużo szybciej startuje i jestem z nich zadowolony.

Jedyny skuteczny sposób to wyłączyć f-secure przed wyłączeniem kompa :?

Gdzieś czytałem że F-secure najlepiej instalować na swieżo postawionym systemie.Jakiś czas temu też zainstalowałem ten program w wersji 2006 i po restarcie nic się nie działo, system zawiesił się przy ładowaniu, na szczęście można było wejść w trybie awaryjnym i cofnąć zmiany.Co ciekawe u mnie w firmie wszystkie kompy mają tego antywira i nic się nie dzieje, może dlatego że faktycznie był zainstalowany na świeżo postawionym windowsie.

OT kosz. Proszę jednak pisać na temat…