Komputer nie czyta dysku zewnętrznego USB

(Quicamittoo) #1

Witam

Mam problem z dyskiem zewnętrznym WD Passport, podłączony na USB, działał ze 2 tyg.,nagle przestał. Nie świeci się dioda, ale komputer wykrywa go w menadżerze urządzeń. Pojawia się też komunikat po podłączeniu, że wykryto nowy sprzęt, ale w moim komputerze nie jest on widoczny. Sprawdzałam wszystkie inne porty USB, w każdym to samo.

Czy taki dysk może cały czas być podłączony do kompa stacjonarnego? Czy problem może być z tym związany?

(Hubertsalari) #2

jeśli masz kabel z jedną końcówką USB to odepnij wszystko inne co masz pod usb i wtedy spróbuj, ale koniecznie spróbuj też z kalem z dwoma końcówkami.

(Quicamittoo) #3

Odpięłam wszystko, sprawdziłam wszystkie porty USB i jest to samo. Wcześniej sprawdzałam pendriva i też był taki sam problem. Jak poodpinałam inne rzeczy pendrive zadziałał, dysk wciąż nie.

Mam kabel z jedną końcówką. Z dwoma musiałabym kupić. Mogę coś jeszcze podziałać zanim udam się do sklepu?

(Andrzej Sz) #4

to jesli sie dowiesz co zrobic z tyym fantem propsze o info. Ja mam tez problem z dyskiem zewnetrznym w swojej tosce a mianowicie pendrive widzi a dysk widac ze jest bo widac go w panelu bezpiecznego usuwania sprzetu a nie widzad juz partycji w moj komputer a pod inny komp jak podepne to widzi. Na toshibie mam windows 7 a na innym np xp

(Hubertsalari) #5

Sprawdź czy dysk działa na innym komputerze. Jeśli działa to polecam reinstal systemu. Jeśli problem się nie rozwiąże to czeka cie zakup tego kabelka.

-- Dodane 02.08.2011 (Wt) 11:16 --

Sprawdź czy dysk działa na innym komputerze. Jeśli działa to polecam reinstal systemu. Jeśli problem się nie rozwiąże to czeka cie zakup tego kabelka.

(Andrzej Sz) #6

Tylko problem jest w tym ze na innym kompie on normalnie dziala, widac partycje a tylko na laptopie toshiba satelite l555-11n jest ten problem. Tu racja po intatlacji systemu na chwile go wiodac ale ile razy tak mozna, w czym tutaj bedzie tlwil problem:(

(Hubertsalari) #7

więcej nic nie mogę poradzić, bo już nie wiem. Ale dysk 500 gb mojego kolegi pojawiał się na kilka sekund i potem znikał a na kablu z dwoma końcówkami działał już normalnie.

(Quicamittoo) #8

Po pierwsze: użytkowniku 29andrzej, jeśli masz podobny problem, rozpocznij proszę nowy wątek, bo wprowadzasz zamieszanie. Twój problem może mieć jednak inne przyczyny.

Po drugie: Byłam po kabelek i odesłano mnie najpierw do serwisu, gdzie okazało się, że problem jest z dyskiem, a nie kablem. Nie wspomniałam wcześniej, że po podłączeniu dysku pojawia się komunikat: "Znaleziono nowy sprzęt: WD BAD PCB USB Device", co wg serwisu świadczy o uszkodzonym dysku. Problem ten pojawił się kilka dni po formacie dysku C i kilka dni po tym pojawiły się inne problemy. Najpierw system nie widział systemu, odpaliłam z płytki, naprawiłam,niby było ok. Ale po uruchomieniu wyskakiwał komunikat, że zainstalowane nowe oprogramowanie,czy zrestartować komputer,coś w tym stylu. Teraz po uruchomieniu pojawia się info,że nie ma twardego dysku i mam wybrać, anuluj,kontynuuj albo ponów próbę,wciskam anuluj i wszystko niby gra. Czy to możliwe że dysk zewnętrzny uszkodził twardziela? Naczytałam się tyle na forach, że zgłupiałam...Teraz nie mogę kopiować zawartości płyt, bo wyskakuje: "błąd danych (CRC)". Czy reinstalacja systemu coś pomoże na te błędy i czy jest szansa, że żaden z dysków (ani twardy ani ten zewnętrzny) jednak nie jest uszkodzony? Czy to w ogóle jest powiązane, czy te błędy wystąpiły niezależnie od problemów z czytaniem dysku zewnętrznego?

-- Dodane 15.08.2011 (Pn) 17:36 --

Nikt mi nie pomoże? Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych z dysku? Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić?

Najbardziej zależy mi na zdjęciach, podobno zdjęcia w bardzo łatwy sposób można odzyskać...

Może będzie łatwiej odzyskać dane z dysku twardego, na którym te wszystkie dane znajdowały się przed formatem?

Większość z nich znajdowało się na trzech dyskach D,E,F, które połączyłam w jedną partycję - D. Czy jest możliwe odzyskanie tych danych?

-- Dodane 15.08.2011 (Pn) 18:07 --

Dodam, że dysk był podłączony do dwóch innych komputerów i pojawia się tam ten sam problem.