Komputer nie czyta dysku zewnętrznego

Witam.

Posiadam dysk zewnętrzny Toshiba 640gb. Od jakiegoś czasu komputer widzi dysk, ale pokazuje mi tylko jego ikonkę, ale nie mogę wejść w ten folder. Co najciekawsze telewizor widzi i otwiera bez problemu ten dysk. Jak mogę zrobić, żeby komputer mi czytał dane z dysku? Pozdrawiam

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

użyj Total Commander… bedziesz potrzebował uprawnien adninistratora

 Program pokazuje literkę dysku, ale nie można wejść w folder i nie pokazuje nawet nazwy dysku. Podkreślę, że zależy mi na naprawie dysku, a nie na odzyskaniu danych, bo to już udało mi się zrobić. Ale za nic nie mogę sformatować go, itd.

jakakolwiek naprawa jest możliwa, ale nie przez USB… 8)

Ale dysk nie jest mechanicznie uszkodzony. Problem tkwi w systemie, bo jak już pisałem działa bez problemu z telewizorem.

 

I w tym problem, że chyba TV coś na nim zapisał?

 

Podłącz do innego kompa i sprawdź.

 

Jak da radę rozbierz i podłącz dysk do stacjonarki i sformatuj.

Na żadnym komputerze nie działa. a TV służył tylko do odtwarzania filmów, więc raczej nic nie zapisał.

Rozebrać i podpiąć dysk do stacjonarki i zobacz co teraz.

Nie da się nic innego zrobić, bo stacjonarki już nie mam.

Do kumpla,rodziny, znajomego - wybór duży.

 

Lub serwis.

 

Edit:

 

Tu masz programy, wybieraj te które obsługują USB i możesz się pobawić - ale najlepiej jak pisałem:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/top10-najlepszych-darmowych-programow-do-partycjonowania.html

 

Do formatowania:

 

http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Level-Format-Tool,Program,Windows,26933.html

Gdzieś już tu widziałem podobny problem.Okazało się,że wystarczyło w komputerze zmienić literkę nazwy dysku.