Komputer nie czyta karty SD

Sytuacja wygląda następująco - wyjąłem kartę SD z telefonu w celu przerzucenia zdjęć na komputer. Spróbowałem z jednym czytnikiem USB (firmy PNY), ale komputer nie widział ani karty, ani czytnika. Pomyślałem że to pewnie wina czytnika, więć spróbowałem z adapterem i czytnikiem (All-in-1 Card Reader i-tec), w którym są 4 sloty. Po włożeniu adaptera w odpowiedni slot w komputerze widać jedynie pozostałe trzy.
Jak mogę odczytać i przerzucić te zdjęcia z karty SD na komputer?

(komputer stacjonarny, system Windows 7)

Próbuj isobusterem. Po zainstalowaniu w oknie programu klikniesz “wersja podstawowa” i będzie darmowy - wystarczy do skopiowania danych z karty SD. Isobuster najlepiej wykrywa dyski, pendrive i karty SD. Próbuj:

Karta po włożeniu do tel. była sformatowana jako pamięć wewnętrzna czy przenośna?

Faktycznie wykryło, ale pokazał się komunikat, że podczas montowania płyty znaleziono tylko układ sesji/ścieżki. Po próbie wyszukania plików i folderów program oznajmił, że nic nie znaleziono. Dodam jeszcze, że wykrył dwie partycje i dwie nieprzydzielone partycje. Partycja 02 świeci się na zielono i zajmuje 29GB, mimo że po wejściu w nią nie pokazują się żadne pliki :confused:

Po pierwszym włożeniu do telefonu sformatowałem ją jako pamięć wewnętrzną

Skopiować z karty możesz tylko podłączając telefon np. kablem USB
Kartę sformatowaną jako pamięć wewnętrzna odczytasz tylko w tym jedynym telefonie, karta jest zaszyfrowana. Przerabiałem to na własnej skórze, takiej karty nic i nikt nie odczyta.
Jeżeli przywrócisz telefon do ustawień fabrycznych zmienia się klucz szyfrujący i nic nie odczyta z karty.
Jeżeli chcesz aby karta była “widziana” przez inne urządzenia musi być sformatowana jako pamięć przenośna czy zewnętrzna, po formatowaniu nie masz dostępu do plików.

1 polubienie