Komputer nie czyta karty sieciowej

Witam, posiadam neostradę. Wczoraj kupiłem router i na laptopie bezprzewodowo działa. Podłączyłem router (tp link td-w8950nd) kablem sieciowym do komputera i przy instalacji pisze ze nie wykryło karty sieciowej. W menadżerze urządzeń nie mam pokazanej żadnej karty. W everest model płyty głównej nieznany.Kupiłem dziś jakąś kartę sieciowa za 18 zł . podpinam ja do płyty głównej a komputer jej nie czyta. Co mam robić?

elvisek11 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Skoro nie pokazuje Ci jak piszesz żadnej karty sieciowej to jak ma działać?

elvisek11 , zapewne używałeś starej wersji Everesta (Home Edition) która nie jest aktualizowana od 6 lat i ma problemy z wykrywaniem podzespołów. Pobierz AIDA64 i podaj model płyty głównej lub karty sieciowej…

No to co mam zrobic zeby wykrywal karte ktora podpinam?

elvisek11 , potrzebne są do niej sterowniki! Tak jak mówiłem pobierz i zainstaluj program AIDA64, podaj z niego model płyty głównej, następnie wejdź w zakładkę “Sieć” -> Sieć PCI/PnP i zobacz jakie urządzenia tam widnieją…

Siec PCI/PnP

nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP) PCI

Nazwa płyty głównej

Gigabyte GA-M61SME-S2 v2

nie moge znalezc sterownikow do tego.

Pierwsza pozycja w tabelce na tejstronie jeśli chodzi o kartę sieciową zintegrowaną na płycie.

A to bardzo ciekawe bo mi zajęło to 5 sekund (google.pl wpisałem nazwę płyty i pierwszy link :slight_smile: )

Tu masz link do pobrania: http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … p68_xp.exe

Jest to sterownik do kontrolera ethernet na mobo.