Komputer nie czyta klawiatury USB

Witam. Otóż mam taki problem, komputer nie czyta mi klawiatury z wejściem usb.Problem ten pojawił się po zainstalowaniu nowych RAM. Przy włączaniu komputera numlocki etc. normalnie migają. Kupiłem nawet drugą klawiaturę z wejściem usb i ona także nie działa - dzieje się z nią to samo co z poprzednią. Wejscia usb na pewno działają, podłączałem pod nie komórke oraz gamepada. Więc możliwość, że klawiatury lub wejścia sś zepsute jest znikoma. Obecnie pisze z klawiatury z wejściem PS/2. Niby problem jest załatwiony, ale ja już nie mam pieniędzy na nową z wejściem w/w. W dodatku ta klawiatura nie jest moją wlaśnoscią.

Gdy mam podłączone obie klawiatury i na PS/2 wciskam numlock, pali się on także na klawiaturze USB, lecz w drugą stronę to już nie działa.

W BIOS’ie wszystko związane z klawiaturą USB mam włączone. W menadżerze odinstalowywałem urządzenie kilkakrotnie i nadal nie działa…

Da się coś z tym zrobić? Przejsciówka z USB na PS/2 raczej nie wchodzi w gre, ponieważ nie dysponuje obecnie żadną gotówką.

Z góry dziękuje za pomoc.

Włącz komputer na klawiaturze z PS2 - zaloguj się do systemu. Podłącz klawiaturę USB - zostanie wykryty i zainstalowany nowy sprzęt. Wyłącz komputer, odepnij klawiaturę na PS2 i włącz - klawiatura USB powinna działać.

Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami i nadal nie działa.

Czy po podłączeniu klawiatury w ogóle ją wykrywa/instaluje? Sprawdź czy aby na pewno masz włączone wszystko w biosie, USB Keyboard Support może USB Legacy Support, nie wiem jak jest u Ciebie w biosie, jaki system a w innym komputerze działa?

Ulotka oraz skrót na pasku się nie pokazują jednakże słychać ten charakterystyczny dźwięk który pojawia się przy podlączaniu i odłączaniu urządzeń.

W menadżerze urządzeń po podłączeniu wygląda to tak:

asddddddddd.png

Na pewno wszystko mam włączone.

Obie klawiatury USB działają na komputerze kolegi.

cubone8 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Masz do niej sterowniki? Odłącz tą klawiaturę, usuń ją z menedżera, wyczyść np.CCleanerem pozostałości, zresetuj komputer zainstaluj sterowniki i podłącz klawiaturę usb w odpowiednim momencie

Jaki system? Servicepacki są?

Sterowników żadnych nie ma.

Niestety, nadal nie działa…

Na powyższym obrazku widać że nie zainstalowałeś

sterownika do chipsetu płyty głównej! Nadal nie napiałeś tego:

Jaką masz płytę główną (model)?

Zainstalowałam wszystkie sterowniki z płyty jakiej dostałem wraz z płytą główną.

System operacyjny to Windows XP Professional service pack 2

Płyta główna: GIGABYTE GA-8I945PL-G

Chyba jednak nie wszystkie :slight_smile:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_chipset_intel.exe

Pobierz i zainstaluj Intel Chipset.

Wgraj również Service Pack 3.

Optimus Prime , WĄtpie by miało to jakikolwiek sens, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem klawiatura działała normalnie…

Chyba jednak jedynym wyjściem będzie kupić przejściówke z usb na ps/2.

Tak więc, dziękuję za próbę pomocy.

No nic,twoja sprawa twój sprzęt.Podałem ci link do sterownika mikroukładu ponieważ na screenie który wstawiłeś

widać,że nie jest on zainstalowany (odpowiada on za poprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami

na płycie głównej oraz tych podłaczonych do niej).

Jak się nazywa ta kompozycja/nakładka którą widać na Twoim Screenie?

Gdzie wkleja się te pliki po rozpakowaniu sterownika?

Kompozycja nazywa się BlackXP. Ale zanim będzie można go użyć instaluje się jakiś program lub patcha.

Wejdź do biosu i poszukaj opcji USB Mouse/Keyboard Legancy pewnie 2,3 zakładka i ustaw na Enabled. Czasem problemy z kompem są przez takie graficzne nakładki lub używanie przerobionych Windowsów.

Już pisałem, że w biosie wszystko związane z usb mam włączone. Co do nakładki to wątpie… Od 3 lat używam tego layota.