Komputer nie czyta myszki i klawiature

Witam Forumowicze. Mam problem w tym, że komputer nie czyta mi ani myszki (usb) ani klawiatury (usb), lecz pendrive mi czyta. Więc to chyba sterownikim. Proszę o szybką pomoc.

Wiem, że dzisiaj 1 kwietnia ale wróżki nie ma na forum póki co. Może łaskawie napiszesz model płyty głównej/laptopa? Ogólnie dziwne, że czyta pena a klawiatury i myszki nie.

Albo w biosie trzeba włączyć mysz i klawiaturę USB,sprawdź?

Otóż tak sie sprawa ma. Podłączylem myszke ps2 też nie działa. Klawiatura działa do napisu windows xp do biosa wszedlem i zaznaczylem:

USB Controller Enabled

USB 2.0 Supports Enabled

USB Keyboard support (to mialem odznaczone) Enabled

Mam jeszcze takie cos:

USB0 Access interface EDB bus

USB1 access interface EDB bus

USB2.0 Access interface EDB Bus

Screen z menadżera urządzeń proszę i łaskawie model płyty głównej lub laptopa jak pisałem powyżej.

Menadżer urządzeń co ?

Ja nie moge sterować komputerem oprocz biosem (chyba że to w biosie jest to sorry) jest to komputer a model podam za 1-3h bo musze go rozkrecic

Reset biosu baterią, wyjmij ją na 10 minut (komp odłączony od zasilania 230V) - prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę w biosie, ustaw co trzeba i zapisz bios Save i sprawdź.

 

Odłącz wszystkie urządzenia od kompa,zostaw tylko mysz + klawiaturę USB - oczywiście są sprawne?

 

Może coś z dyskiem? jak system się nie ładuje?

 

Sprawdź wtyczki PS2, może bolce pogięte.

 

Lub uszkodzona płyta.

@up

Klawiatura i mysz sprawna

System dziala tylko nie moge sterowac

Jak podlaczam ps2 to pisze ze szuka sterownikow i potem blad nieznany porty usb sprawne

Zaraz rozkrece przeczyszcze moze sie odczepilo cos i podam model plyty

Witam okazało się, że po wczorajszej próbie instalacji antywirusa Kasperskiego (instalował się w tle i pomyślałem, że się nie włączył i wyłączyłem komputer) wyłączyły się sterowniki

Musiałem zainstalować naprawczego Linuxa na pendrive od nich i usunąć parę linijek w rejestrze . Dla osób z tym samym problemem (tylko jeśli był pobierany produkt Kaspersky)