Komputer nie czyta USB od aparatu cyfrowego

Otóż mam taki problem podłączyłem aparat do komputera przez USB ale komp nie wyczytuje aparatu. Wie ktoś co mam zrobić żeby komputer wyczytywał aparat :?:

Stery już zainstalowałem.

Hey, hey !!

Canon Power shot A610 a system Windows XP.

Bo ja jak chce włączyć taki program do ściągania zdjęć z aparatu do kompa to pisze coś takiego

Cannon detect camera.

Check connection to camera, then retry.

A wszystko dobrze podłączyłem.

Hey !!

Witam.

Czy port USB jest sprawny?

W niektórych aparatach można ustawić podłączenie USB, tzn. jak ma komputer rozpoznać aparat: (przykładowo na moim jest) disk drive lub Digital camera. W tym pierwszym ustawieniu komputer “widzi” urządzenie jako dodatkowy dysk, proszę to sprawdzić

A czy włączyłeś aparat gdy został on podłączony do komputera?

No właśnie nie widzę tego dysku wymiennego. Ja zainstalowałem jakieś programy z płyty np.: ZoomBrowser EX , CameraWindow i to wszystko samo się zainstalowało.

Nawet kreator dodawania nowego sprzętu wyskoczył i nic.

Próbowałem z włączonym i wyłączonym aparatem nic.

A jak to sprawdzić i ustawić jak możesz powiedzieć :?:

Witam

USB można sprawdzić podłączając pendrive, itp. Jak go wykrywa i “działa” to ok. Jeśli chodzi o te ustawienia wykrywania aparatu, to trzeba poszukać w ustawieniach (aparatu). Nie wszystkie aparaty tą funkcję posiadają, dlatego trzeba próbować… Jeszcze jedno, aby system wykrył to urządzenie, należy je włączyć, ale dopiero po podłączeniu kablem.

Pozdrawiam ,

Załóżmy, że aparat jest podłączony poprawnie i jest włączony, ale czy pamiętałeś o tym, aby ustawić suwak/pokrętło(nie wiem, jak to jest w Twoim canonie) na TRYB PRZEGLĄDANIA(bodajże ikonka trójkącika w kwardaciku).

Ale mi nie wykrywa żadnego dysku wymiennego :!: :!: :!: :!:

Karta pamięci załadowana do aparatu?

Aplikacja poprawnie wgrana z płyty CD do aparatu - przeinstaluj oprogramowanie,aparat wypięty z kompa,odinstaluj wszystko co aparat i instaluj i jak instalator poprosi podłącz ustawiony poprawnie aparat do kompa?

Najpierw weź instrukcję do aparatu jak poprawnie ustawić aparat aby współpracował z kompem.

No ale, żeby wykryło aparat, musisz spełnić warunki, które podałem…

Jak przestawiam na TRYB PRZEGLĄDANIA zdjęć to podłączony aparat się wyłącza.

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 13:03

Tak przestawiłem bo umnie to jest że musze przestawic taki “dzyndzelek” na Niebieski trójkąt w kwadraciku (na obrazku jest on koło jakby czerwonego aparatu NA GóRZE PO PRAWEJ STRONIE)

http://www3.canon.de/pro/fot/dig/pow/ps … 0_back.JPG

I tu chyba Ci pomoge bo mam aparat Canon i też miałem identyczny problem. Założe się w 100% że najpierw podłączyłeś aparat - system go zainstalował itp. a potem włożyłeś płytę ze sterami. W canonach jest całkowicie inaczej - najpierw instaluajesz stery , one sie nakładają a potem podłanczasz aparat i jest ok. Ja zrobiłem formata i najpierw stery potem aparat i ejst ok , wszystko wykrywa , mi pomógł format , może to sie da inaczej odinstalować (zostawiam to specom z dobreprogramy) ja tylko mówie jak miałem u mnie. Mam aparat Canon Powershot A540.

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 14:41

Aha - i ten canon nigdy w życiu nei wyświetli Ci się jako dysk wymienny , tylko trzeba kopiować zdjęcia z tego programu co jest n apłytce canona.

Ja najpierw zainstalowałem te programy co są na płycie a potem wyskoczył mi kreator dodawania nowego sprzętu. Ale cały czas jak włączam program do ściągania zdjęć to mi wyskakuje

Cannon detect camera.

Check connection to camera, then retry.

I co mam zrobić :?: :frowning:

Hey !!

1 Tak

2 jest widoczny w menadżerze urządzeń

3 Tak jest CanonCamera

Ale mój problem leży w tym że U mnie nie wyświetli się żaden dysk wymienny itd. tylko zdjęcia na kompa musze ściągać przez program CameraWindow ale ja włączam ten program to mi wyskakuje

Cannon detect camera.

Check connection to camera, then retry.

I właśnie co mam z tym zrobić :?: Help mi :frowning:

Bo nie ma - musisz zainstalować oprogramowanie i w Canonach w Mój komputer zobaczysz tylko wpis Skanery i aparaty fotograficzne i pod spodem tego wpisu - typ aparatu.

I np jak ja nie mam wgranej aplikacji Canona i mam XP z SP2 to klikam na tą ikonę aparatu w mój komputer i mam dostęp do danych na karcie aparatu i mogę robić co chcę.

Witam chciałbym wszystkim podziękować za pomoc , udało mi się to wreście odpalić. Oczywiście powiem co zrobiłem otóż klikłem na właściwości skrótu CameraWindows i wziąłem Zgodność i zaznaczyłem :

Uruchom ten program trybie zgodności z i wziąłem Windows 2000 i odpaliłem ten program i działa. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

PS: Temat można zamknąć.