Komputer nie działa jeżeli płyta spalona?

Witam,

mam pytanie, czy jeżeli płyta głowna jest spalona to czy będzię ona uruchamiała wentylatory, a nie będzię uruchamiała procesor i kartę graficzną?

Pozdrawiam.

za mało danych na stwierdzenie o uszkodzeniu płyty głównej

Zależy jak jest uszkodzona,przy sprawnym biosie może wydawać sygnały oznaczające uszkodzenie,komputer w ogóle się nie uruchomi,tylko będzie pykać serią sygnałów oznaczających uszkodzenie albo samej płyty,albo pamięci na płycie wbudowanej w samą płytę,odpowiednie sygnały na problemy z zasilaniem,itp.,albo w ogóle BIOS się nie odpali,w kółko się resetując,wiatraki mogą się cały czas kręcić,jak było w moim przypadku,

Objawami uszkodzenia procesora,pamięci,czy karty graficznej też są odpowiednie sygnały,w tym przypadku sama płyta się uruchamia

np.

ciągłe piik,przerwa,piik - błąd pamięci ram

ciągłe piik,pyk,pyk - błąd karty grafiki,niełączenie karty,itp.

najlepiej jak byś konkretniej opisał problem…

z tego co piszesz to można wnioskować że po naciśnięciu power niby komputer się załączył ale tylko słychać wiatraczki i brak jakiej kolwiek innej reakcji… brak sygnału na monitor??

podaj konkretniej specyfikę komputera, przede wszystkim jaki masz zasilacz?

Może być wina zasilania albo monitora jak ktoś powiedział wczesniej

mam 380 W odłączyłem stacje dysków i bład dalej występował.

Nie włacza sie monitor po włączeniu komputera.

Dodane 20.09.2009 (N) 21:36

A tak pozatym, to jak wyjmuje ramy to nic nie pika żadnej reakcji, wyjmuję grafikę to samo.

mam 380 W odłączyłem stacje dysków i bład dalej występował.

Nie włacza sie monitor po włączeniu komputera.

a co to jest 380W??

podaj firmę i model

Dodane 20.09.2009 (N) 21:39

a pika czy zero kompletne…

370W mój błąd firmy Trust.

I nie, nie pika w ogóle.

a masz możliwość podłączyć inny zasilacz do tej płyty…

jedynym najlepszym sposobem sprawdzenia jest montowanie innych dobrych elementów w twoim kompie

najprawdopodobniej płyta padła…

a i jak byś miał miernik elektroniczny

to mógłbyś włączyć komputer i zobaczyć czy podaje jakieś napięcia na

jak sprawdzić napięcia: jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html

Dodane 20.09.2009 (N) 22:13

napisz okoliczności “możliwego spalenia”

co wtedy zauważyłeś…

coś było słychać, widać, może czuć…

Podpinałem procesor włączyłem kompa i lipa chodzą same wiatraczki, i póżniej przeczytałem, że zawsze trzeba dotknąć kaloryfera jako uziemienia zanim się dotknie płyty, czego ja nie zrobiłem.

Z innym zasilaczem jest to samo.

i tak i nie… różnie z tym bywa, musiałbyś być naelektryzowany…

a czy jak wpinałeś procka to komp był podpięty pod jakiś kabel… lub leżał na podłodze na dywanie… orientalnie jest to możliwe i mogłeś spowodować przeskok elektrostatyczny na tyle mocny aby popalić jakieś obwody…

a dlaczego wymieniałeś procesor… jakiś konkretny powód…

to podaj konkretną specyfikacje kompa

procesor, płyta gł, ram, itp…

…firma i model…

Lezal poziomo na podłodze(POZIOMO NIE PIONOWO), Zmienialem bo mialem slabego procka, a dobrą płytę,

wrócę do domu to napisze co tam w środku mam, wiem że mam

procesor intel dual core e6300

Karta graficzną GeForce 8500GT

Plyłę główną MSI-7293

Karta dzwiekową Realtek ALC883

Ramy Good ram 1x1GB PC6400