Komputer nie działa na karce graficznej GF8600gt


(Patrykal96) #1

Witam!

Mam problem, ostatnio wymieniałem zasilcz bo mi się spalił. Po tej wymianie zaczęło coś dziać się z komputerem. Jak włączałem gre to zaraz mi się komputer zawieszał i pomagał tylko reset. Jedengo wieczoru wyłączyłem komputer, a rano już nie chciał się włączyć, problem był z kartą graficzną GF9400GT (prawdopodobnie przez grzała mi się i komputer się zawieszał). Komputer za którymś razem załapywał i robił beep, ale monitor nie działał. Wymieniłem kartę na nową GF8600GT, monitor działał, zacinało się na post (u mnie logo “Foxconn”, bo w biosie nie mam włączonego post), czasami szło dalej, ale zawieszało się zaraz, bios też się wieszał. Jak trochę pochodził to czasem wogóle nic nie pokazywał, a jak stał nieużywny 1 dzień to wszedł to systemu, ale zaraz się zawiesił. Podłączyłem tylko Dysk twardy, procek z chłodzeniem, pamięć i zasilacz, włączyłem to na zintegrowanej karcie grafiki i działa, nie wyłącza się. Czy to może być problem z kartą graficzną (popsuta, nie kompatybilna z płytą), czy może z mobo? Bardzo proszę o pomoc.

Konfigurcja komputera:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 4400+,

Kart graficzna: Wcześniej 9400GT, teraz 8600GT,

Zasilacz: CoolerMaster RS-460-PCAP-13 460W (Miesiąc lub dwa wcześniej wymieniany),

RAM: GoodRam 2GB chyba 800Mhz

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB

Płyta główna: Foxconn K8M890M2MB-RS2H


(flaszer) #2

To faktycznie może być problem z płytą główną. Początkowo chciałem pisać, że zasilacz, ale widzę, że całkiem porządny. Mógłbyś jeszcze sprawdzić te karty graficznej u kogoś innego żeby wykluczyć ich awaryjność.


(Kozza) #3

Jesteś pewien że awaria poprzedniego zasilacza nie wyrządziła większych szkód? Pooglądaj kondensatory na płycie i sprawdź ramy w programie diagnostycznym


(Patrykal96) #4

Kondensatory są w dobrym stanie, a RAM jest dobry


(hirem) #5

Popróbuj na starszych sterach do GF8600 GT nawet z dwóch lat czy starszy a potem ewentualnie dojdziesz od którego już nie działa chyba że poprzestaniesz na tym który trafisz. Oczywiście odinstalowując ten co masz dodatkowo w trybie awaryjnym driver cleaner-em tak żeby zniknął folder NVIDIA na C w tych nowszych i w program files. Potem w normalnym trybie sprawdzić czy zniknęły foldery NVIDIA i przeczyścić ccleanerem pliki i rejest. I dopiero w tedy zainstalować starszą wersję . To tyle narazie w domowych warunkach można sprawdzić jak nie masz innej karty żeby spróbować.


(Patrykal96) #6

Usunołem wszystko, ale nie moge zainstalować sterowników bo komputer odpala tylko bez włożonej do slotu karty graficznej. Jak mam podpiętą kartę to nawet zintegrowana nie działa.