Komputer nie działa na karce graficznej GF8600gt

Witam!

Mam problem, ostatnio wymieniałem zasilcz bo mi się spalił. Po tej wymianie zaczęło coś dziać się z komputerem. Jak włączałem gre to zaraz mi się komputer zawieszał i pomagał tylko reset. Jedengo wieczoru wyłączyłem komputer, a rano już nie chciał się włączyć, problem był z kartą graficzną GF9400GT (prawdopodobnie przez grzała mi się i komputer się zawieszał). Komputer za którymś razem załapywał i robił beep, ale monitor nie działał. Wymieniłem kartę na nową GF8600GT, monitor działał, zacinało się na post (u mnie logo “Foxconn”, bo w biosie nie mam włączonego post), czasami szło dalej, ale zawieszało się zaraz, bios też się wieszał. Jak trochę pochodził to czasem wogóle nic nie pokazywał, a jak stał nieużywny 1 dzień to wszedł to systemu, ale zaraz się zawiesił. Podłączyłem tylko Dysk twardy, procek z chłodzeniem, pamięć i zasilacz, włączyłem to na zintegrowanej karcie grafiki i działa, nie wyłącza się. Czy to może być problem z kartą graficzną (popsuta, nie kompatybilna z płytą), czy może z mobo? Bardzo proszę o pomoc.

Konfigurcja komputera:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 4400+,

Kart graficzna: Wcześniej 9400GT, teraz 8600GT,

Zasilacz: CoolerMaster RS-460-PCAP-13 460W (Miesiąc lub dwa wcześniej wymieniany),

RAM: GoodRam 2GB chyba 800Mhz

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB

Płyta główna: Foxconn K8M890M2MB-RS2H

To faktycznie może być problem z płytą główną. Początkowo chciałem pisać, że zasilacz, ale widzę, że całkiem porządny. Mógłbyś jeszcze sprawdzić te karty graficznej u kogoś innego żeby wykluczyć ich awaryjność.

Jesteś pewien że awaria poprzedniego zasilacza nie wyrządziła większych szkód? Pooglądaj kondensatory na płycie i sprawdź ramy w programie diagnostycznym

Kondensatory są w dobrym stanie, a RAM jest dobry

Popróbuj na starszych sterach do GF8600 GT nawet z dwóch lat czy starszy a potem ewentualnie dojdziesz od którego już nie działa chyba że poprzestaniesz na tym który trafisz. Oczywiście odinstalowując ten co masz dodatkowo w trybie awaryjnym driver cleaner-em tak żeby zniknął folder NVIDIA na C w tych nowszych i w program files. Potem w normalnym trybie sprawdzić czy zniknęły foldery NVIDIA i przeczyścić ccleanerem pliki i rejest. I dopiero w tedy zainstalować starszą wersję . To tyle narazie w domowych warunkach można sprawdzić jak nie masz innej karty żeby spróbować.

Usunołem wszystko, ale nie moge zainstalować sterowników bo komputer odpala tylko bez włożonej do slotu karty graficznej. Jak mam podpiętą kartę to nawet zintegrowana nie działa.