Komputer nie działa po burzy

Witam, mam problem z komputerem. Wczoraj była burza, walnęło blisko domu. Komputer cały czas działał, ale spanikowana rodzicielka odłączyła go od razu prosto z gniazdka. Burza przeszła, włączyłem listwę pod gniazdko, drukarka, głośniki itd. działały, ale komputer nie odpala… Rozkręciłem zasilacz, ale nie znam się na tym, więc tylko przeczyściłem, ale na moje oko wszystko wygląda w porządku. Rozumiem, gdyby komputer przestał działać podczas burzy, ale działał, i został tylko wyłączony, a teraz nie reaguje.

Kręcą się wentylatory jak włączysz kompa?

Spróbuj przełożyć kości Ram.A no i jakiej firmy jest Twój zasilacz?

Komputer się nie włącza, w tym problem :stuck_out_tongue: Zaraz przełożę, obecnie jestem u brata. Zasilacz to Modecom ATX350 bodajże?

Z czarnej listy on jest i mógł zakończyć swoje życie.

Od kiedy to wszystkie ModeCom’y są na czarnej liście ?

Może padł może nie. Trochę dziwi fakt, że komp działał gdy “jebło”, a jak został odłączony z gniazdka a potem ponownie uruchomiony to nie działał. W dodatku był podłączony do listwy…

MC Volcano no i jeszcze w miarę MC Premium.

Dzisiaj oddaję do serwisu, bardziej zależało mi na tym, aby znaleźć inną przyczynę problemu. W końcu komp został odłączony podczas burzy -.-

Ja na twoim miejscu bym najpierw sam spróbował znaleźć przyczynę a potem zaniósłbym do serwisu.

Tylko JAK ją mam znaleźć? Nie znam się aż tak bardzo na sprawach elektroniki.

Podłącz ten zasilacz od brata zarazie.I wyjmij Ramy,pozostaw tylko jeden.

J/w.

Oprócz tego sprawdź czy nie masz “spuchniętych” kondensatorów.

kliknij aby powiększyć :

spuchnitekondensatory.th.jpg

Wątpliwe żeby nagle popuchły kondy… Zrób jak radzą koledzy, otwórz budę i zobacz czy kręcą się wentylatory (wpierw zasilacz, dalej procek, grafa, obudowa. Jeśli żadne podmień zasilacz, jeśli się cokolwiek kręci to zanim zaczniesz wyciągać RAMy zrób reset BIOSu, wyciągnij na 15 minut baterię z płyty głównej (i podstawa to czy BIOS wydaje jakieś piski, konieczny podłączony PCspeaker z budy). Jeśli na innym zasilaczu działa rozkręć obecny i zobacz czy nie spalił się bezpiecznik. Zanim oddasz na serwis, który jak się nie znasz to dodatkowo i tak cię naciągnie na kasę, poszukaj samemu bo to nic trudnego.

Przepięcie. Padła płyta główna. :wink: Dziękuję wszystkim za pomoc.