Komputer nie działa po podłączeniu go w innym miejscu

Dałem mojej siostrze mój stary komputer do akademika.

Niestety, niemal od razu pojawiły się problemy…

Przede wszystkim pewnego dnia komputer bez zapowiedzi przestał się włączać. Przy włączaniu wyświetlało błąd, że “uszkodzona klawiatura lub jej brak”. (Nie włączał się Windows jeszcze)

Siostra przywiosła mi komputer do domu i… o dziwo nie było żadnego błędu! Na wszelki wypadek sformatowałem cały dysk, zainstalowałem opragramowanie. Sprawdziłem komputer - działał.

Oddałem komputer do siostry… I znowu nie działał! Ten sam błąd.

Z jakiego powodu może być ten problem?!

Podłączyłem jej komputer u siebie w domu (używałem swoich kabli/monitora) - działał.

Ona podłączyła u siebie - nie działa.

Jedyne logiczne wyjaśnienie to to, że to nie komputer jest zepsuty, tylko coś innego.

Kazałem jej odłączyć WSZYSTKIE kable od komputera. Zostawiła tylko kabel od zasilania i od monitora. Mimo to, komputer dalej się nie włącza (wyskakuje błąd przed rozruchem windowsa)

Co może powodować ten błąd? Jak to naprawić?:expressionless:

///

Nie wiem czy to wina klawiatury (w końcu ją odłączyłem, a komputer dalej nie działa), ale tylko dodam, że ona ma klawiaturę bezprzewodową. Może to będzie jakaś wskazówka.

Czyli siostra ma własny monitor, który podłącza tak? Kabel zasilający jest ten sam co działał u Ciebie tak?

może być to wina klawiatury (na co jest klawiatura podłączona USB czy PS/2). starsze komputery mogą wymagać klawiatury do uruchomienia komputery, tez nie kture komputery mogą nie uruchamiać USB przy uruchamianiu dopiero po uruchomieniu komputera.

Wszystkie kable, których używa są jej własne.

Zasilający i monitor też.

Up@

Nie pamiętam przez co jest podłączona klawiatura, ale raczej nie przez USB.

Ale jak piszesz, że klawiatura może być wymagana do uruchomienia komputera na starych kompach to to by wszystko wyjaśniało.

Może po prostu jakiegoś dnia klawiatura gdzies upadła i się popsuła i teraz jej nie wykrywa…

To chyba jedyne logiczne wyjaśnienie, prawda?

Tak, a prubowałeś podlączać jakąś inną klawiature?