Komputer nie działa po wymianie pamięci ram!

Witam mianowicie dzisiaj odebrałem paczkę z nowymi kościami ram :  Kingston Hyperx Ddr3 2X 4Gb 1600Mhz Cl9 Xmp Savage  wymieniłem stare (2x2gb ddr3 1333mhz) na te hyperx i na samym poczatku pisze loading asus express gate (wcześniej nic takiego nie było) potem albo komputer się resetuje i wlącza na nowo albo pisze ,Uruchamianie systemu windows’’ po czym wyskakuje blue screen z jakimś błędem 0x000000A coś tam coś tam. Słyszałem że trzeba coś w biosie pozmieniać ale niestety nie wiem jak. Próbowałem coś tam pozmieniać ale dalej było to samo… 

Płyta głowna : asus p7p550

Zasilacz : cooler master rs-500-pcap-a3

Karta Graficzna : AMD Radeon HD 5670

Procek: Intel Core i3 530 2.93GHz

Proszę o dokładnie rozpisane odpowiedzi jeśli chodzi o biosa jeśli w tym problem ponieważ nie znam się na tym :slight_smile:

Patrząc po zagranicznych odpowiedziach możesz spróbować zresetować ustawienia BIOS-u do ustawień domyślnych (lub po prostu wyjąć baterię CMOS-u). Ale problemem może też być złe rozmieszczenie modułów w poszczególnych bankach pamięci (spróbuj wkładać jedna po drugiej w niebieskie sloty, albo raz niebieski, raz czarny, itp.) lub nawet ich nieprawidłowe zamontowanie (tj. na tego rodzaju płycie upewnij się, że moduły na pewno weszły do końca, co może wymagać użycia nieco większej siły). Są to wszystko odpowiedzi oznaczone jako rozwiązujące problem z rozszerzeniem pamięci na płytach ASUS P7xxxx, które udało mi się wyszukać.

Mnie się wydaje, że twój procesor nie obsługuje tych pamięci.  http://ark.intel.com/pl/products/46472/Intel-Core-i3-530-Processor-4M-Cache-2_93-GHz

Swoją drogą Express Gate wyłączasz w biosie w Tools settings.

najpierw zobacz czy masz najnowszy bios

asus p7p550 występuje w różnych wersjach i niektóre wspierają DDR3 1600MHz inne tylko 1333MHz i czasem pomaga aktualizacja biosu.

Dzięki za odpowiedzi spróbuje tego biosa zaktualizować , a co do płyty to mała pomyłka otóż jest to p7p55D zjadłem gdzieś D

vbruder wkładałem we wszystkie sloty i w każdym slocie dzieje się coś innego mam na mysli że w 1 się nic nie dzieje w 2 komputer sie resetuje w 3 blue screen itd… kości śa nowitukie i działają napewno bo byłem u kuzyna który ma lepszą i przedewszystkim nowszą maszynę odemnie i u niego wszystko działa jak powinno

 

 

na jednym z zagranicznych forów znalazłem problem podobny do twojego

W biosie powinno być tak

 

Ai Tweaker
CPU Level Up [disabled]
AI Overclock Tuner [manual]
CPU Ratio Setting [auto]
Speed Step [disable for now]
Turbo Tech [enable]
Extreme Phase [auto]
BCLK Frequency [auto]
PCIe Frequency [auto]
DRAM Frequency [1600]
QPI Frequency [auto]
OC Tuner [disabled if thats an option]

DRAM TIMING CONTROL
CAS [9]
RAS to CAS DELAY [9]
RAS PRE TIME [9]
RAS ACT TIME [24]

COMMAND RATE 2T

CPU Voltage Mode [actual]
CPU Voltage [1.26v]
IMC Voltage [1.15]
DRAM Voltage [1.50v]
CPU PLL Voltage [auto]
PCH Voltage [1.10]

 

http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=6603

 

co oznacza, że problem leży w ustawieniach biosu.

Zrobiłem tak jak tutaj napisałeś powyżej ale nie miałem nie których opcji albo poprostu nie umiałem ich wlączyć … Tak czy siak było tak samo tzn. wszystko fajnie się odpala już pisze ,Uruchamiane systemu windows’’ zaczyna się pokazywać animacja tych 4 kostek które się łączą w windowsa (nw jak to wytłumaczyć :D) ale nie do końca i komputer się resetuje i tak cały czas lub pojawia się błąd który wrzuciłem. Kości działają na pewno bo były podpinane w inny ,lepszy’’ komputer i działały bez zarzutu. Spróbuje jeszcze tego biosa zaktualizować bo wczesniej nie miałem pendrive

https://zapodaj.net/a18e609ff75e0.jpg.html

Po zaktualizowaniu do najnowszego biosu ze strony producenta mojej płyty głównej jest to samo czyli ,Uruchamianie systemu windows’’ pojawia się animacja tak w 1/3 i komputer automatycznie się resetuje

Nie ty pierwszy masz ten problem wina jest po stronie procesora. Zmniejsz taktowanie pamięci na 1333. W każdym razie pamięci muszą pracować na 1.5V, . Może wystarczy zmniejszyć napięcie z 1.65 na 1.5, jednak zmniejszenie taktowania powinno obniżyć również napięcie. 

Może to lepiej niż oddawać kości., a stracisz najwyżej parę klatek.     

Jak post wyżej, trzeba zmniejszyć napięcie, aby przetaktować kości ram z 1600 na 1333. Twój Procek nie obsługuje kości 1600, ale jeśli przetaktuje się ram, będzie dobrze.

W poście podałem ci ustawienia z forum, gdzie ktoś miał podobny problem (procek też nie obsługiwał kości 1600). Nie umiesz tego zrobić i tu leży twój problem.

Hmm dzięki wszystkim za rady :) 

Mam ostatnie pytanie odnośnie tych ustawień. Nie dało by rady jaśniej tego rozpisać jak to zmienić? Tak jak pisałem na samym poczatku nie znam się zbytnio na tym biosie ;/