Komputer nie działa poprawnie/UEFI

Mam problem, więc odrazu przejdę do sedna.Ostatnio chciałem sobię odkurzyć komputer , przy tym wyjąłem dysk bo mi przeszkadzał.Po odkurzeniu wsadziłem dysk spowrotem lecz jak uruchamiam komputer to wyskakuje mi coś takiego : http://screenshooter.net/101711988/oqklxgw . Znajomy mówił mi że to problem z UEFI, prosze o pomoc. :slight_smile:

Wyciągnij bateryjkę od biosu na kilka minut. 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Wyciągałem i nic .

Wejdź do BIOSU i sprawdź jak ustawiony jest jego tryb (UEFI - W8) oraz bootowanie systemu .

 

Instrukcja obsługi - klawisz wejścia do BIOSU (DELETE ?) . 

 

Przy uruchomiającym się systemie W8 :

 

WIN+R

 

SHUTDOWN.exe /R /O /T 0

@KAZDAN63 - nie wejdzie do UEFI bo zapewne nawet system nie startuje.

 

@DOczkoO - odłacz wszystko co zbędne z USB sprawdź kabelek SATA i porty SATA w płycie głównej. Może coś nie łączy. Choć prawdopodobnie płyta uwalona.

Instrukcja obsługi - klawisz wejścia do BIOSU (DELETE ?) . 

Tak nie działa UEFI. Jak masz ustawione fast boot nie wejdziesz do UEFI bez uruchomienia systemu.

 

 

 

Kabel sata jak i porty są dobre.

Wyjmij baterie i uruchom komputer BEZ baterii