Komputer nie łączy się z internetem LAN


(Dj10) #1

Witam.

Mam problem, otóż jeszcze jakiś tydzień temu wszystko sprawnie działało, a w ostatnim czasie internet zaczał mi szwankować. Najpierw zaczęło go "mulić", a na drugi dzień internet zaczął się wyłączać. Raz działa, raz nie... resetowałem modem kilkakrotnie razy, nie pomagało, wyjmowałem kable, też nie pomagało. Teraz pisze mi w nim że mam ograniczoną łączność lub brak łączności... i tak już ponad 2 godziny... I gdy włączę moją przeglądarkę, a jest niby internet, mogę przeglądać neta tylko na jednej karcie, gdy włączam 2 kartę internet przestaje działać. Bardzo proszę, pomóżcie... PS. mam Win XP SP2

Pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Hej,

Takie zachowanie może sugerować obecność w systemie niechcianego oprogramowania (czytaj wirusy) bądź problem sprzętowy z kartą sieciową. Jakkolwiek by nie było warto przeskanować system korzystając na przykład z Malwarebytes Anti-Malware.

Wyjmowanie nic nie da - warto zmienić kabel na inny, by wykluczyć jego uszkodzenie.

Masz na myśli karty przeglądarki czy piszesz o dwóch kartach sieciowych?

Pierwsze i najważniejsze - instalacja dodatku SP3.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dj10) #3

karta w przeglądarce. Myślę, że to bedzie włąsnie sprawka wirusa,


(Dimatheus) #4

Hej,

Skoro tak, to pisałem przecież o skanowaniu programem Malwarebytes Anti-Malware. Można też wykorzystać program Dr. Web oraz zrobić logi przy pomocy OTL’a - szczegóły znajdziesz tutaj oraz tutaj.

:arrow: A co z powyższym?

:arrow: Jak w ogóle łączysz się z siecią? Modem podłączasz poprzez kabel USB czy kabel sieciowy? Jeśli to drugie warto zaktualizować sterowniki do kary sieciowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus