Komputer nie może nawiązać połączenia z liveboxem

Mam dwa systemy operacyjne. Viste i xp’ka.

Wczoraj połamałem adapter wi-fi do liveboxa i byłem zmuszony podłączyć komputer do liveboxa przez kabel ethernet.

Na viscie nie spotkałem się z żadnymi problemami. Po prostu podłączyłem kabelek i internet działał.

Na xp’ku sprawa wyglądała inaczej. Internet nie działa.

Odinstalowałem wszystkie pliki z liveboxa i ponownie zainstalowałem z płyty instalacyjnej wybierając opcje przez kabel ethernet.

Instalacja przebiega bez błędów dopóki nie przyjdzie moment do nawiązywania łączności z liveboxem. Kilka minut czekania i bęc, pojawia się informacja, ze nie można nawiązać połączenia z liveboxem.

Dzowniłem na błękitną linie i tam pan zaczął ze mną gadać…Ostatecznie wyszło to, że nie mam zainstalowanych sterowników do karty sieciowej (głównej?). Faktycznie, menadżer urządzen nie wykrywa żadnej karty sieciowej.

Chciałem więc zainstalować odpowiednie sterowniki, ale nie mam takiej płyty. Szukałem więc po internecie. Do tej pory ściągnąłem kilka plików i żaden sterownik nie zadziałał :stuck_out_tongue:

Na Viscie karte sieciową wykrywa i jej nazwa to:

NVIDIA nForce Networking controller

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Jakieś sterowniki?

aco masz wogóle za płytę wejdz na strone nvidi i tam szukaj ja mam http://www.nvidia.pl/object/nforce_nf4_ … 09_pl.html

Nie wiem jaką mam płytę…

I nie wiem gdzie to sprawdzić na tej stronie NVIDIA :expressionless:

Edit:

Ok, już znalazłem sterowniki do swojej karty.

Już mi się w menadżerze urządzen pokazuje karta sieciowa…ale… :\

Jeny…przy instalacji wyskakuje błąd “Brak karty Ethernet” :\ Bład się zaczął pojawiać chyba wtedy gdy zacząłem isntalować złe sterowniki…

Co teraz :frowning:

Edit2:

Eh…To może dlatego, ze ten sterownik który ściągnąłem jest dla Visty…Wyszukał mi go bo na viscie ściągałem…

A jak mam na xp sterownik znaleść :expressionless:

te co Ci podałem są na XP

SCIĄGNIJ NAGRAJ NA PLYTĘ I I NSTALUJ NA SYSTEMIE XP