Komputer nie może otrzymać adresu ip

Witam. Wczoraj była u nas burza. Po burzy włączyłem komputer i na pc nie miałem internetu, a na laptopie był. Dzisiaj to samo. Na laptopie jest internet, a na pc nie ma. Na pc wyświetla się powiadomienie o ograniczeniu lub braku łączności, a na laptopie wszystko śmiga.

Nigdy tak nie miałem więc nawet sam nie chcę tego ruszać ponieważ nie mam o tym za bardzo pojęcia. Gdyby stało się coś z routerem, czy z zasilacze napewno nie byłoby internetu również na laptopie. Proszę o pomoc :slight_smile:

EDIT@

Gdy sprawdziłem Podgląd Zdarzeń znalazłem następujący błąd :

Adres IP połączenia XXX.XXX.X.XXX dla karty sieciowej o adresie XXXXXXXXXXXX został zabroniony przez serwer DHCP XXX.XXX.X.X (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK.

Możliwe jest że : a. W Komputerze nadpaliła się karta sieciowa

b. w routerze gniazdo RJ45 Lan się nadpaliło

c. router jest uszkodzony przez co pozwala na podlączenie jednego kompa :slight_smile:

Sprawdź router przez jego reset i ponowne skonfigurowanie .

Ehhh :confused: Niestety nie zbyt wiem o czym mówisz więc nie będę nic grzebał :confused:

Możesz wymienić w komputerze karte sieciową koszt nie duży na pci 25 zł i zobaczysz czy bedzie działać :slight_smile:

effect15 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978