Komputer nie może się włączyć , wciąż się resetuje


(Sand99) #1

dzień dobry. Piszę z telefonu i chciałem się dowiedzieć co się stało z moim komputerem że nie chce się włączyć ? wciąż następuje proces resetu… czy komputer mogę przywrócić jakoś do normalnego stanu czy potrzebna jest naprawa ? proszę o odpowiedzi to dla mnie bardzo ważne.


(pstrowsky) #2

Dzień dobry. Za mało danych podajesz. W którym momencie po włączeniu następuje reset? Czy podczas tego resetowania pokazuje się coś na ekranie? Co poprzedziło awarię może coś instalowałeś, jakieś sterowniki?


(Sand99) #3

jeszcze wczoraj mi działał. wszystko funkcjonowało dobrze ale musiałem wyłaczyć wieczorem komputer od tyłu przycoskiem bo strasznie zawieszało mí ( ale to przez ponad 50 Kart w przeglądarce ) pojawia się coś na 1 sekundę na niebieskim tle po załadowaniu paska windows. Mám XP


(mscislaw) #4

probowałes uruchomić w trybie awaryjnym?

takie hard resety źle wpływają na dyski i jest możliwe ,że jakiś systemowy plik na dysku został uszkodzony i system nie chce wstać :frowning:


(pstrowsky) #5

Proponuję zacząć od dwóch prostych testów hardware, nie powinny one zabrać dużo czasu. Sprawdzimy czy ram działa prawidłowo i co się dzieje z dyskiem twardym.

HDD

MHDD - http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … 20187.html

Instrukcja - http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/

SMART sprawdzało się F8 a skan powierzchni 2 x F4.

RAM

Pamięć operacyjną sprawdzisz za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

Program ten można też znaleźć na płytach z Linuksem np. Ubuntu.

Po skończonych testach możesz zrobić na przykład fotki telefonem i wrzucić na jakiś hosting (przykładowo http://www.fotosik.pl/) i linki podać na forum.


(Sand99) #6

jal włączyć tryb awaryjny ?


(pstrowsky) #7

Tryb awaryjny włączasz podczas startu komputera (na czarnych planszach) wciskając klawisz F8 i wybierając odpowiednią opcję z menu tekstowego. W tym menu powinna być też pozycja “ostatnia dobra konfiguracja” czy coś takiego, spróbuj tego użyć.