Komputer nie odczytuje dźwięku z mikrofonów

Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli piszę w złym dziale, bądź popełniłem jakikolwiek inny błąd, to mnie poprawcie…

Mój problem wygląda następująco:

Ostatnio mój komputer od “tak sobie” przestał odczytywać mikrofon… Do czasu awarii nie zmieniałem żadnych sterowników, kodeków ani ustawień głośności. Próbowałem na tym komputerze dwie pary słuchawek (na drugim komputerze obydwie pary słuchawek działają poprawnie). Ku mojemu zaskoczeniu, dźwięki z gitar mogę rejestrować bez żadnych problemów, żadna gitara na tych nagraniach nie jest za cicho, nie ma żadnych szumów ani jakichkolwiek innych problemów.

W pewnym wątku na tym forum (kliknij tutaj) użytkownik miał podobny problem, który udało mu się rozwiązać:

Niestety jego wskazówki okazały się bezużyteczne w moim przypadku - po ich zastosowaniu nic się nie zmieniło… No ale może ktoś z Was korzystając z wskazówek z tego tematu, będzie w stanie mi pomóc.

Po wystąpieniu problemu już kilka razy bezskutecznie przeinstalowywałem sterowniki karty dźwiękowej, jak i karty głównej (nie zmieniałem kodeków!).

Parametry mojego komputera, jakie jestem w stanie podać, to:

System operacyjny: Windows XP Professional + Service Pack 3

Karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio

Sterownik do karty dźwiękowej: Realtek High Definition Audio 5.10.0.6449 od “Realtek Semiconductor Corp.”

*Jeśli potrzebujecie więcej parametrów, to je wymieńcie i powiedzcie, gdzie mogę je sprawdzić.

Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc.

To jest mikrofon, taki , estradowy ", jak przy koncertach etc., czy taki przy słuchawkach ??

Spróbuj w któreś z wejść liniowych z tyłu płyty głównej, i spróbuj zaznaczając wejście mikrofonu w innym , kwadraciku "

kliknąć ok. Może po prostu wejście się zepsuło i tyle. Skoro na innym komputerze wszystko ładnie działa, to może to tylko wina wejścia. Spróbuj na innym wejściu, i daj znać, czy pomogło.

Jak nie, to dalej będziemy myśleć. - Odinstaluj wszystkie sterowniki , i zainstaluj na nowo, za każdym razem uruchamiając ponownie komputer. Pozdrawiam.

Oczywiście sprawdziłeś Dźwięki->Audio->Nagrywanie dźwięku->Głośność->Regulacja nagrywania

Tak jest. Dźwięki i nagrywanie są podgłośnione do oporu, sterowniki dokładnie tak przeinstalowywałem, no i nie jest to raczej wina wejścia, bo żadne z wejść nie czyta mikrofonu, a gitary w obydwu wejściach nagrywają się bez zarzutów.

(Chodzi o mikrofon przy słuchawkach - do Skype’a itd.)

Mam jeszcze pytanie. Jaka to jest płyta główna. ?? Ja mam Asus - a. Miałem podobny problem, że jak podłączyłem wieżę hi fi, był dźwięk testowy, ale piosenek MP3

nie było słychać. Wtedy wcisnąłem Ustaw Urządzenie Domyślnie ( jak dobrze pamiętam ), i nagle mogłem słuchać piosenek.

Moja płyta Asus ma taką opcję, Zaawansowane urządzenia audio i urządzenia nagrywania. Zobacz, czy Twoja ma coś podobnego, i tam posprawdzaj.

Moja płyta to: Gigabyte GA-G31M-S2L , ale w oprogramowaniu do niej nie ma nic takiego. Odkopałem taką opcję w panelu sterowania, ale nic nie pomogła. Nie zmieniałem żadnych kodeków i nie wiem czy zmieniać, żeby sobie nie pogorszyć sytuacji przypadkiem… W sumie na tych kodekach dawniej wszystko działało, więc to nie powinna być ich wina.

  • Przypomnij sobie, kiedy mniej więcej ten problem się pojawił, i spróbuj przywrócić system do dnia sprzed usterki, albo parę dni jeszcze wcześniej.

Może przywrócenie systemu coś pomoże ??

Przywróciłem do dziesiątego grudnia (jakiś tydzień przed usterką) i nic… Flash mi się odinstalował, a reszta bez zmian. Już chyba wszystkiego próbowałem, a nie chcę po raz enty w tym roku formatować dysku…

Witam. Cały czas myślę nad tym problemem. Jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś, jakąkolwiek kartę muzyczną,

zainstaluj sterowniki, i podłącz zestaw. - Jeśli będzie działać, to znaczy, że coś z wejściami się stało.

No mam drugi komputer w domu, ale tak jak mówiłem. Wejścia są w porządku, bo gitary i keyboard słychać w obydwu wejściach… Chyba nie do rozwiązania ta zagadka…

Dodane 24.12.2011 (So) 15:38

Sorry, że piszę post pod postem. Podpiąłem drugą kartę i zainstalowałem sterowniki i wszystko w porządku. Teraz na mojej karcie mikrofon dalej nie działa… Czyżby karta do wymiany?

Wesołych świąt!

Witam. Dobrze rozumiem, że po podpięciu karty, oraz wgraniu sterowników wszystko dobrze działa ??.

Już nie pamiętam wszystkiego z XP, ale, jak klikniesz na głośnik z prawej strony na pasku, powinien się pojawić głośnik, a pod spodem napis Mikser ( przynajmniej u mnie tak jest )

Jak dobrze pamiętam, powinny być opcje, albo ustawienia, i zaznacz, żeby pokazało wszystkie wejścia i wyjścia. Może tam jest coś wyciszone.

  • Albo spróbuj też poprzez Panel Sterowania, już dokładnie nie pamiętam, jak tam jest ( będę pisał z pamięci ) Dźwięki i urządzenia audio. Nagrywanie i odtwarzanie.

Powinny być 2 osobne zakładki. Tam posprawdzaj. U mnie jest np. tak: Menedżer Realtek HD Audio, oraz zupełnie inne ustawienia są w: Sprzęt i Dźwięk: Dźwięk:

Dopasuj głośność systemu, Zmień dźwięki systemu, Zarządzaj urządzeniami audio. Zobacz, czy tam nie jest nic wyciszone. Jak nie, to pewnie karta do wymiany :slight_smile:

Daj znać, czy coś pomogło :slight_smile: Pozdrawiam, i Wesołych Świąt :slight_smile:

Czyli pewnie do wymiany. Sprawdzałem kilka razy… :wink: Dzięki za poświęcenie czasu, trzymaj się! ;]

  • Nie ma sprawy :slight_smile: Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :slight_smile: