Komputer nie odczytuje pamięci masowych


(Karol) #1

Witam, pisałem już wcześniej na ten temat, jednak wielu "fachowców" nie zdołało mi pomóc i dyskusja przerodziła się "kto ma rację" w pewnych spornych kwestiach.

A jednak postanowiłem napisać jeszcze raz a nuż ktoś mi pomoże. :smiley:

Chodzi o to, że od pewnego czasu mój laptop zachowuje się bardzo dziwnie, mianowicie nie odczytuje pamięci masowych USB, próbowałem przeinstalować system (Windows XP, 7) niestety i to nie pomogło. Najśmieszniejsze jest to, że samo USB jako tako działa poprawnie (sprawdzane poprzez Myszkę, a także Interfejs Midi pod USB).

W czasie gdy podłączam pamięć system nie reaguje, a po chwili wyświetla się notka o tym, że nie rozpoznano urządzenia.

W BIOSIE nic nie mieszałem, sterowniki wszystkie do chipsetów itd. zainstalowałem, ale i to nie pomogło.

Może ktoś spotkał się z owym problemem i wie jak go zaradzić. Nie wiem czy ma on podłoże mechaniczne (tzn. uszkodzenie wewnętrzne) czy systemowe (błędna konfiguracja).


(jas_fasola) #2
  1. Czy sprawdzałeś to na jednej pamięci masowej? Jakiego typu to pamięć masowa? Pendrive, dysk twardy zewnętrzny?

  2. Czy sprawdziłeś tą pamięć na innym komputerze? Z tego co opisujesz to wygląda na uszkodzenie tej pamięci. Najczęściej tak jest z pendrivami, małe zwarcie, przeskok iskry mimo że to tylko 5V 500mA ale zawsze. Nie raz widziałem to co opisujesz.

pozdro.


(comodor1) #3

Miałem podobny problem z USB w systemie XP.Próbowałem wielu sposobów,ale tylko jeden rozwiązał sprawę: Panel Sterowania>System>Właściwości Systemu>Sprzęt>Menedżer Urządzeń>Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej> Odinstalować Główny Koncentrator USB> Zrestartować Komputer>Jeśli nie pomoże>Usunąć Masowe Urządzenie Magazynujące USB>Zrestartować Komputer>System XP Powinien się sam już naprawić>Powodzenia.


(Karol) #4

3 Pendrivy: 2 Kingstony, jeden TDK, a także MP3 z włożoną kartą SD - nic nie działa na laptopie, zaś na innych komputerach normalnie.

Zrobiłem jak napisałeś i przez chwilę Pendrive był widoczny przez system i mogłem normalnie przeglądać dane na nim zawarte, ale już po uruchomieniu ponownie wszystko powróciło do dawnej postaci i nie odczytuje pamięci


(comodor1) #5

A może inny dysk np.napęd wirtualny(Daemon Tools)zajmuje Ci miejsce,w którym komputer odczytywał napęd przenośnej pamięci i musisz zmienić literkę dysku na wolną.Zmiana Litery Dysku Wymiennego Typu Pendrive: Panel Sterowania>Narzędzia Administracyjne>Zarządzanie Komputerem>Zarządzanie Dyskami>Dysk Wymienny (.)>Zmienić literę na Wolną.