Komputer nie odnajduje magnetowidu

Witam.

Mam problem. Podłączyłem magnetowid Sharp Digital System do modułu ViVo w karcie graficznej kablem (s-video - chinch), który znajdował się w pudełku. W pudełku znajdował sie również program “PowerDirector Pro” do przechwytywania obrazu z kamer, magnetowidów, itp.

Problem polega na tym, że gdy wybieram przechwytywanie obazu z magnetowidu w tym programie (DV Capture) pokazuje się komunikat: “No DV device has been detected. The power may be off or the IEEE1394 (FireWire) cable is not connected properly. Please check and tray again later”.

Wiem, co oznacza ten komunikat, ale nie wiem dlaczego on się ukazuje. Magnetowid jest podłączony w/w kablem poprawnie (w magnetowidzie do wyjścia OUT, w karcie, do modułu ViVo). Moduł ViVo na karcie jest włączony.

W programie PowerDirector Pro jest jeszcze opcja Analog Video Capture. Kiedy ją wybiorę, program przechwytuje obraz tylko z kamerki internetowej, innej opcji nie ma.

Gdy wybieram wyszukiwanie nowego sprzętu z panelu sterowania - nic nie znajduje.

Moduł ViVo jest sprawny, ponieważ, gdy podłączam telewizor do karty, wszystko jest ok.

Oczywiście odtwarzanie kasety w magnetowidzie jest cały czas włączone :wink:

Proszę o pomoc.

Z odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.

Może to Ci pomoże. http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html

Każdy inny program do przechwytywania obrazu, który zainstaluję, pokazuje mi informację, że magnetowid nie jest podłączony. Mam zainstalowane sterowniki WDM do modułu ViVo.

Naprawdę nie wiem w czym tkwi problem :frowning: