Komputer nie odpala

witam, mam problem z komputerem kolegi, mianowicie po podłączeniu wszystkiego- nowa płyta główna i procesor

, płyta MSI 7042 i procek Pentium 4, sprzęt nie odpala, tzn. uruchamia się wiatraki chodzą, ale na monitorze nic się nie pojawia nawet się nie włącza.

Sprawdzałem już wszystko ze 4 razy i wydaje mi się że jest dobrze- ale nie jest…

Gdzie szukać przyczyny?

Odłącz kartę graficzną i zobacz, czy zacznie wydawać piski z głośniczka systemowego.

Potem zrób jeszcze reset zworką na płycie głównej lub wyciągnij bateryjkę na pół godziny.

Sprawdzałeś na innym zasilaczu?

Hm… Grafikę dobrze podłączyłeś (dodatkowe zasilanie itp…)?? Jaki zasilacz kolega ma?? Jakieś pikania z głośnika systemowego słychać??

Drugą kartę grafiki podłączałem i to samo, po wyjęciu baterii zero reakcji, zasilacz standardowy z obudowy ATX.

U mnie było to samo… przyczyna? Spalony procesor

Przed podłączeniem włóż bateryjkę. Grafę wyciągnij i sprawdź, czy bez niej piszczy.

Jak już napisałem wcześniej płyta i procek są nowe…

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 13:21 został dopisany post przez lalamido

Nie nic nie piszczy, a głośniczek powinien być na płycie czy jest podpinany osobno?

Głośniczek podpina się pod płytę. Ja miałem tak samo uwierz. Wyciągnij pamięć ram i zobacz czy piszczy. Jeśli tak to sprawdź inny procesor

Waśnie się dopatrzyłem że od tego zasilacza nie ma jednej 4-pinowej końcówki do zasilania, czy to może być przyczyną?

Jeśli płyta ma zasilanie na 24 pin a nie ma tych 4 to nie odpali. To może być przyczyna tego. Jeśli się nie myle powinna być doczepiana kostka 4 pin do 20.

No niestety ten zasilacz nie ma kostki 4-pinowej, podłączyłem drugi z taką kostką i jest ok, dzięki panowie :smiley: