Komputer nie odpali

Witam. Mam komputer który w ogóle nie chce odpalić.

Nie ma w ogóle sygnału na monitorze, na początku myślałem że to padnięta karta graficzna ale przepiąłem inną do tego kompa i też nie chodziło. Przepiąłem kartę z tego uszkodzonego kompa do dobrego i odpaliło więc karta jest OK. Przepiąłem ramy w inny slot i też nic. Gdy komputer się włącza nie słychać żadnego pikania… włączają się wentylator i wiatraki, co się mogło stać?

rozjechales plyte glowną…, procesor sie spalil :stuck_out_tongue: albo poprostu spalilo cos sie tam…

masz rodzenstwo ktora gralo/cos robilo na kompie bez twojej wiedzy? to sie ich spytaj ALE DOKLADNIE czy nic wczoraj nie bylo zadnego " Boom"

Konkretnie to jest komputer kolegi. Pytałem go już wcześniej czy nic takiego się nie stało ale mówił że nie. Jak można sprawdzić co się jak to mówisz rozjechało? Na płycie głównej świeci się jeszcze czerwona dioda… nie wiem czy tak świeci standardowo czy tylko przy awarii…

PŁYTA GŁÓWNA… ja na starym kompie miałem coś takiego : włączałem go, uruchamiał się ale po ok. 3-4sek gasnął.

wg. mnie blad - plyta glowna ja tez to mialem hehe… albo plyta gowna albo nie wiem ;d

Stawiam na płytę główną, miałem coś podobnego :stuck_out_tongue:

spokojnie nie rozpedzajcie sie tak!najpierw podaj marke i moc zasilacza model płyty głównej oraz jesli możesz wykonaj restart biosu oraz sprawdz czy dodatkowe zasilanie do płyty głównej jest podłączone i nie ma gdzieś spięć

Zasilacz: Gembird 330W

Co do płyty głównej nie wiem jaki to jest model…

Przydał by się odpalić kompa i innym markowy zasilaczu,pewnie płyta padła, kolega pamięta w jakich okolicznościach komp padł?

tak jak napisał Tobi pożycz od kogoś (markowy) zasilacz i sprawdz co sie dzieje! jesli komp nie odpali to trzeba szukać dalej, a jesli odpali to masz winowajce

Mam zasilacz przy swoim kompie (dobry) ale za dużo roboty z odpinaniem go i przypinaniem go do zepsutego kompa… :confused:

Dobry czyli jaki? Codegen czy Tracer?

Restart biosu nic nie pomógł… niedługo podepnę inny zasilacz, wtedy napiszę jakie efekty…

Podpiąłem inny zasilacz i nic, dalej to samo.

Płyta musi być padnięta…

Jeżeli to nie pomaga: http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158

to płyta padła.

to serwis jeśli na gwarancji lub wymiana na inny, być może nowy egzemplarz w zależności od standardu posiadanego, upewnij się że pozostałe komponenty są sprawne (grafa, proc, pamięci) w miarę możliwości.