Komputer nie odtwarza dźwięku

(Hebrydus) #1

Witam,

dzisiaj napotkałem problem ze swoim komputerem, otóż przestał on odtwarzać dźwięk.

W menedżerze urządzeń wszystko jest ok, po wejściu na ustawiania głośności przez panel sterowania wszystko mam na szaro i nie mam możliwości zmiany niczego.

Głośniki tak jak i słuchawki są wykrywane.

Komputer został oczyszczony z wirusów, błędów rejestru i tym podobnych, a dźwięku jak nie było tak nie ma.

Wiem, że było i jest wiele takich tematów, ale żaden mi nie pomógł, przynajmniej owego nie znalazłem.

Na jednym jednak przeczytałem że jest możliwość wyłączenia dźwięku z całego komputera jednak nie było napisane jak się sam dostać.

Oto cytat:

Jest jeszcze w "uslugach" (bodajze administracyjnych) mozliwosc calkowitego wylacznie dzwieku.

Pokazuje wtedy karty, stery i odtwarzacze, a nic nie slychac.

To tez bym sprawdzil. Czesto zdarza sie taki manewr przy zewnetrznych konfiguratorach.

/msconfig/uslugi/windows_audio (zaptaszkowac)

Samo "/msconfig/uslugi/windows_audio" nic mi nie mówi, próbowałem się tam dostać na kilka sposobów jednak mi się nie udało.

Informacje o sprzęcie:

Windows XP, SP 3

NVIDIA High Definition Audio

Prosiłbym o pomoc, kiedyś już miałem taki problem, informatyk uporał się z tym w jakieś 5min, ale i tak zabuliłem 50zł.

Wszystko robił u mnie i nie używał żadnego specjalistycznego sprzętu.

Bodajże zmieniał coś jak włączał komputer, wszedł gdzieś jeszcze przed ładowaniem Windowsa i coś zrobił, ja nie znam się na tyle, żeby coś takiego zrobić, liczę na pomoc.

(Atis) #2
  1. Microsoft Fix it: http://support.microsoft.com/mats/no_sound/pl

2. Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu

(Pawel Aleks) #3

a moze nowe stery realteka ? integra czy dodatkowa karta ?