Komputer nie otwiera dysku zewn. samsung s2

Witam wszystkich

Mam problem z odtworzeniem danych na moim dysku :frowning:

jak go otwieram w komputerze to po dluzszym namysle wychodzi komunikat czy chce zformatowac dysk , klikam nie bo mam tam zdjecia ktorych nie chce stracic. Sa tam rozne pliki filmy gry itp. ale na zdjeciach mi zalezy najbardziej.

dziwne jest to ze jak podlacze dysk do tv to otwiera wszystkie pliki procz filmow , mysle ze to w nim jest problem. co moge zrobic zeby to zaczelo dzialac albo zeby chociaz odzyskac te fotki.

z gory dziekuje za podpowiedzi

Ściągnij Linux Live CD, i z niego zgraj wszystko co potrzebne. Pokaż też dane SMART dysku (Ubuntu LiveCD ma takie narzędzie, nazwane pewnie “Dysk”).

suchyhiszpan , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

hej . Nie moge uzywac Polskich znakow bo moj laptop ich nie ma. Mieszkam w Anglii no i system jest po Angielsku, niewiem jak to zmienic bo juz nie raz probowalem

Nie wiem jaki system posiadasz więc podaję sposób dla Windows 8: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … ard-layout

Dla poprzednich wersji systemu zmiana układu klawiatury wygląda podobnie. Sam korzystam z anglojęzycznego systemu i z polskimi literami nie mam problemów.

suchyhiszpan a wcześniej dysk działał na tym komputerze?

Do jakich portów USB go podłączasz - tych głównych z tyłu czy na panelu z przodu albo na jakimś hubie?

U mnie ten dysk wyrzucał taki problem (do tego nie chciał się zamontować) przy podłączaniu go do pochodnych

portów, musiałem go podłączyć z tyłu do głównego portu USB i wtedy działało.