Komputer nie pokazuje obrazu

Witam, komputer jest dość stary i nie wiem co się stało, gdy go włączę to nic się nie pokazuje nawet bios się nie wyświetla, zamieniałem twardy dysk z systemem i nic, podmieniłem pamięć ram i kartę grafiki i nic, wiatraczki się kręcą normalnie, na płycie głównej nie ma wypukłych kondensatorów, windows xp, nie wiem co może jeszcze być przyczyną, proszę o pomoc.

Hej,

Na początek odłącz wszystkie urządzenia podłączone do portów USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

do portu usb mam tyko myszkę podłączoną tnz mam ją odłączyć?

Hej,

Tak. Rozumiem, że klawiatura podłączona jest przez port PS/2?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Monitor

Kable lub brak styku gdzieś?

Zasilacz

Karta grafiki

Płyta

Inne

klawiatura podłączona przez ps/2, monitor sprawny, kable pewnie też bo większość części które wymieniłem przepinałem na inne, karta grafiki też wymieniana na inną i nic, dziwi mnie to że nie pokazuje się na początku bios, czy takie objawy może spowodować bateria na płycie? a co do zasilacza to wiatraczki się kręcą więc chyba jest ok, nic mi do głowy więcej nie przychodzi, może ma ktoś jakiś pomysł co to może być.

Hej,

Raczej nie - słaba bateria na płycie nie będzie trzymać ustawień płyty, więc pewnie będą się resetować przy każdym odłączeniu komputera od prądu.

W takim układzie podejrzenie pada na płytę główną - skoro nawet BIOS się nie odpala. Ewentualnie pamięć RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

pamięć ram zamieniłem do sprawdzenia i to samo, na płycie głównej nie znalazłem żadnego wypukłego kondensatora co by wskazywał na uszkodzonego, co jeszcze mogę zrobić?

Hej,

Generalnie płytę główną w warunkach domowych trudno sprawdzić pod kontem uszkodzeń, tym bardziej gdy płyta w ogóle nie odpala. Możesz sprawdzić pozostały sprzęt i drogą eliminacji przekonasz się, czy to faktycznie płyta główna. Na pewno sprawdź czy wszystkie kable masz poprawnie podłączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus