Komputer nie przechodzi w pełni w stan uśpienia

Witajcie.

Mojemu staruszkowi, stacjonarnemu HP XW8400 coś się namieszało w systemie W7 x64.

Zaczęło się od niewinnego czyszczenia klawiatury. Byłem przekonany, że przełączyłem ją na off, ale tak nie było - zorientowałem się po wyskakujących różnych oknach na pulpicie, zmianach w firefoxie, że macham szmatką po włączonej klawiatorze :slight_smile:

Od tego momentu komputer nie przechodzi do końca w stan uśpienia w sensie: wyłącza się monitor, wyłączają się dyski twarde, ale komputer szumi, wszystkie wentylatory pracują, a ten na grafice przyspiesza na max (wcześniej takie przyspieszenie następowało tuż przed całkowitym uśpieniem), dioda na komputerze zaczyna mrugać sygnalizując uśpienie, ale nie jest jak kiedyś.

Przed zdarzeniem komputer usypiał się całkowicie - milkły wszystkie wentylatory, nawet ten w zasilaczu.

Podczas feralnego czyszczenia miałem uruchomionego tylko Firefoxa. Z innych programów uruchomiło się jakieś dziwne maleńkie okno nView z wyborem profili. Pomyślałem, że tu coś się nagrzebało, przeinstalowałem całkowicie sterowniki grafiki z resetem ustawień. Uruchamiam ponownie komputer żeby ustawienia nabrały “mocy prawnej” i… pomogło! Komputer usypia się jak kiedyś.
Tyle, że po kolejnym ponownym uruchomieniu problem powrócił.

Ktoś coś może podpowiedzieć, co z tym fantem zrobić?

To jest raczej kwestia sprzętowa. Kiedy czyścisz klawę, to WYŁĄCZ KOMPA Z PRĄDU!
Co do tego usypiania, to może to być wina płyty głównej.

gdyby to była klawiatura przewodowa (nie miała by przełącznika on/off) i zalał ją wodą, miałoby to zasadność. Przecierałem suchą ściereczką kl. bezprzewodową, naciskanie choćby pierdyliona klawiszy jednocześnie nie ma prawa wpłynąć jakkolwiek na płytę główną.

Update: zauważyłem, że wyłączenie w msconfig Usługi NVIDIA Display Driver Service przywraca funkcjonalność pełnego uśpienia. Ponowne włączenie - problem powraca.

Szperam po ustawieniach Panelu sterowania NVIDIA, ale nie odnajduję tu nic sensownego odpowiedzialnego za stan zasilania, oszczędzanie energii, itp.