Komputer nie przesyła obrazu do monitora

Witam mam problem z komputerem. Nie chcę przesyłać obrazu do monitora. Gdy podłączam go z karty graficznej obraz się pojawia( przez hdmi sprawdzone u znajomego) jednak gdy podłączam go z plyty głównej przez wejście vga ( płyta nie ma tego wejścia a monitor nie ma wejścia hdmi, do dvi nie mam kabla a nie po drodze mam go gdzie kupić) to nie ma obrazu. Wszystko jest nowe. Wiecie co zrobić aby był obraz?

Podaj model płyty głównej i typ posiadanego procesora.
Nie wiemy nawet, czy twój komputer posiada kartę graficzną zintegrowaną, czy z procesora.

Nie widzisz obrazu z VGA, ponieważ w tym momencie pracuje dołożona karta graficzna.
Reszta jak podasz dane.

płyta główna H61M-P20 (g3) a procesor i5-2400

W takim razie masz trzy wyjścia.

  1. Wyjąć kartę dodatkową i używać jedynie tej z procesora.
  2. Ustawić w biosie/uefi, aby sygnał szedł na kartę z procesora.
  3. Kupić kabel HDMI --> VGA z konwerterem sygnału i używać karty dodatkowej.

gdzie to ustawić w biosie? jeśli nie będzie działać to kupię kabel

Nie pamiętam jak to było w AMI, ale zapewne zakładka Advanced i szukaj czegoś podobnego do Init Display First

nie ma nic takiego

Zajrzyj kolego do instrukcji. Nie znam na pamięć tych ustawień.
Lub jak pisałem wcześniej wyjmij kartę dołożoną do komputera.

Szukasz tego typu opcji


Choć z tego co zaobserwowałem przynajmniej na płycie Asus H110M, nawet po włączeniu iGPU nadal nie było obrazu mając włożoną osobną kartę graficzną. Ta opcja bardziej dotyczy sytuacji gdybyś chciał skorzystać z Intel Quick Sync.

Tak ale kolega ma starą płytę z BIOSem, a nie z UEFI.
Skoro po mojej podpowiedzi nie znalazł odpowiednich opcji, to tu raczej będzie podobnie :wink:

Tu masz sytuację odwrotną:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2479859.html

Przestudiuj, pomyśl i działaj :slight_smile: