Komputer nie reaguje na włącznik

(Matiseku12) #1

Witam.

Otóż parę dni temu zwyczajnie włączyłem komputer, ale po 20 minutach pracy podczas uruchamiania CS:GO po prostu się wyłączył. Wcześniej też miałem takie przygody, ale stwierdzałem, że komputer się przegrzał, zdejmowałem boczną obudowę, uruchamiałem go ponownie i dalej wszystko działało. Jednak w omawianym przypadku komputer po pierwsze zdecydowanie nie był przegrzany tylko ledwo ciepły, a po drugie nie mogłem go uruchomić ponownie. Po naciśnięciu włącznika lampka sygnalizująca działanie włącza się, wentylatory zaczynają się kręcić, ale po 0.25 sekundy wszystko staje. Podejrzewam awarię zasilacza z następujących powodów: jest marki Tracer słynącej z lipnych zasilaczy (model 4Life 400), wentylator w zasilaczu ma połowę wyłamanych skrzydeł i różne problemy z działaniem (raz warczy w pierwszych minutach pracy, raz potrzebuje 20 minut by rozkręcić się do pełnej prędkości), parę miesięcy temu musiałem oddać komputer do naprawy z powodu spuchniętych kondensatorów na płycie głównej. Czy moje podejrzenia są słuszne? Jeśli nie, to co jest przyczyną problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

(ADR1991) #2

Albo zasilacz, albo zasilacz + cała reszta. Pożycz od kogoś sprawny, markowy egzemplarz o wystarczającej mocy i na nim przetestuj działanie sprzętu.

(Karl Franz) #3

Najlepszym rozwiązaniem była by wymiana zasilacza na coś pewniejszego ale rozumiem, że problemem mogą być koszty. W takim przypadku pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to rozebrać, wyczyścić zasilacz i wymienić wentylator. Nie gwarantuje to sukcesu bo możliwe że zasilacz już pada sam z siebie i dodatkowo użytkowanie niepewnego zasilacza wiąże się jednak z ryzykiem uszkodzenia komputera (ciężko określić jak duże to ryzyko możne być)

(RuskaKosiarka) #4

Widać jak użytkownicy przejmują się swoim sprzętem, wsadzając tam takie “zasilacze”.

(Zulowski) #5

Miałem kiedyś podobny przypadek, aby uruchomić komputer musiałem wcisnąć power z 20 razy :wink:

Po rozebraniu zasilacza okazało się że jeden kondensator jest napuchnięty, kupiłem nowy (koszt 1 zł) i zasilacz działał jak nowy :wink: