Komputer nie reaguje po kilku minutach

Cześć mam problem z komputerem zawiesza się nawet jak się nie korzysta myszka i klawiatura nie działa nie dam rady nawet kliknąć start ponieważ odrazu nie reaguje czasem podziała dłużej skanowanie komputera nie pokazało żadnych wirusów. Trochę stary jest cztery albo pięć lat ma tyle że dwa lata temu była wymieniana płyta główna, grafika i ram 

Napisz ile czego ma, przeskanować trzeba raczej kilkoma programami i odpalić jakieś do optymalizacji. Problem sprzętowy jest możliwy, ale jeśli chodzi o leciwość, to ja używam starszych i radzą sobie, nawet jeden dwunastoletni, bardziej chodzi o zasoby, których może brakować. 4 - 5 lat to młody komp.

Pokaż zrzut z HD Tune zakładka Health. Jeśli masz 2 kości RAM to jedną wymontuj i wrzuć do innego slotu i przetestuj. Przeglądnij też kondensatory na płycie, czy nie mają uszkodzeń.

Mam trochę stary samochód w kolorze szarym. Trochę skręca, nawet jak stoi w garażu, ale najbardziej jak jedzie. Mechanik mówi że nie ma problemów z kierownicą, choć dwa lata temu wymieniłem silnik, wycieraczki i osłonę podłokietnika.

Nie dam rady zrobić zrzutu ekranu. Dodam że komputer był tydzień w serwisie jeden dzień spokoju miałem po odebraniu i znowu to samo. 

No to jak był w serwisie i jeśli tego nie naprawili  co mieli naprawić to coś o nich świadczy.

Vhaeraun - dlaczego nie dasz rady zrobić zrzutu ekranu ? Może chociaż opiszesz co to za sprzęt, jaki system … czy też mamy sobie tak zgadywać …

Nie jest mocarzem używam go tylko do internetu muzyki filmów. 

Prawidłowo powinni podmienić pamięci na inne czy płytę, zasilacz itd i na pewno wyszłoby co jest nie tak.

Ostatnio miałem podobny przypadek u znajomego i wymiana kondensatorów na płycie nie pomogła (były już uszkodzone), dopiero zmiana całej płyty. Po tygodniu padł dysk, system włączał się min. kilkanaście minut.

Veers jak mam zrobić zrzut ekranu skoro KOMPUTER NIE REAGUJE PO WLACZENIU 

Próbuję dodać zdjęcia z telefonu chociaż nie wiem czy się uda.

Możesz jeszcze zresetować BIOS do ustawień fabrycznych.

To nie jest tak jak format komputera? 

Nie, kasowanie ustawień BIOS nie wpływa na dane. Możesz wykonać reset z poziomu samego BIOS lub zworką na płycie czy wyciągając baterie CMOS.

Jak zrobić taki reset z poziomu BIOSu 

Jestem teraz w BIOS ale nie widzę Nigdzie takiej opcji 

Opcja load default settings lub podobna http://image.shuttle.com/ResourceCenter/Upload/766/FAE_FAQ/FAE_FAQAnsImage_29_201004021733_4684

Wykonałem reset biosu zobaczymy czy pomogło.

Narazie mija 5 minuta i wszystko ok 

W międzyczasie jak sprzęt działa możesz wrzucić screen z HD Tune Pro, zakładka Health.

Narazie wykonuje kopie zapasowa najważniejszych plików jeżeli będzie działał po skończeniu wrzucę SS.

Udało się zrobić kopię zapasową i nawet zrzuty :wink:

http://zapodaj.net/825d3f5c67a83.png.html

http://zapodaj.net/321130b02c729.png.html

Dysk jak na tą ilość godzin w dobrej kondycji. Jeśli obecnie sprzęt działa poprawnie to jego na pewno nie czepiałbym się.

Komputer po wykonaniu resetu BIOSu działa poprawnie.

Longhorn2009 dziękuje za pomoc 

Problem jednak nadal jest od wykonania resetu nic się nie działo aż do teraz. Będę obserwował zachowanie komputera napisze w niedzielę wieczorem co i jak. 

Moderatorów proszę o nie zamykanie tematu.

Jednak nie ma co tu obserwować nadal to samo nic się nie zmieniło.