Komputer nie reaguje

Witam, posiadam Windows Vista. Wczoraj wieczorem wyłączyłem komputer, rozpoczęła się instalacj aktualizacji. Rano chciałem go odpalić, i nic. Przyciskam przycisk “power” na obudowie, nic sie nie dzeje. Lampka od zasilacza się świeci. Zauważyłem że po wyciągnięciu kabla zasilającego i ponownym włożeniu go, świecą się przez 1sec diody na karcie graficznej(po przycisnięciu “POWER”.

Proszę o porady, co w najgorszym przypadku trzeba wymienić a co w najlepszym i jaki to będzie koszt. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Jaki zasilacz?

OCZ StealthXStream 2 500W

Zasilacz ok,możesz wejść np:do biosu?

Niestety, nic sie nie odpala.

Spróbuj zresetować bios poprzez wyjęcie baterii na płycie głównej na minimum minute.

Bardzo dziwne… Na 100% nie wina zasilacza bo jest bdb. ale w takim razie czego… Podłączyłeś wszystko dobrze po odłączeniu ? Mam ten zasilacz tyle że 600W i wiem że jego “wtyczki” trzeba mocno wciskać.

Zasilacz działa, wnioskując po tym iż lampka od niego się świeci.

Chodziło mi o to czy podzespoły dobrze podłączyłeś… Bo ten zasilacz ma dziwne wtyczki i trzeba siły użyć :stuck_out_tongue:

A bios wydaje jakiś dźwięk?

Nic nie wydaje dzwięku. Podzespoły są podłączone prawidłowo. Jedynym obiektem życia jest karta graficzna na której 1sec świecą się diody.

sprawdź myszkę i klawiaturę, niesprawne kable ps2 mogą spowodować takie coś, kolejna sprawa jaki wiek zasilacza? fakt że firma dobra ale każdy zasilacz kiedyś pada

W prawdzie wczoraj kawiatury nie mogło Mi wykryć przez pewien czas “Urządzenie nie może zostać wykryte”. Ale myszke jak i klawiature mam na USB nie PS2. Komputer kupiłem na 2lata temu wraz z zasilaczem.

sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone

Więc tak, po małej naradzie z kolegami po fachu, po dogębnym oglądnięciu wnętrza komutera, jedt tylko jedna wdoczna opcja: poszła płyta główna i zasilacz…

Możecie Mi pomóc wybrać jakąś płyte i zasilacz do komputera o wybranych parametrach? :

  • Procek: Intel core 2 duo 3,17Hz

  • Karta Graficzna: Radeon 4600 (512MB)

  • 2GM RAM (DDR2)

Jeśłi będziecie potrzebowali dalszych parametrów, piszcie. Tak 400-500zł.

Z góry chciałem podziękowach osobom które chcą pomóc, doceniam to.

A masz opcję pożyczyć jakiś inny sprawny zasilacz? Może tylko zasilacz padł a nie płyta.

Ten sposób był już sprawdzany.

Co do zasilacza szukaj OCZ-a,fortrona