Komputer nie rozpoznaje urządzenia USB

Witam.

Kupiłem mysz bezprzewodową http://www.a4tech.pl/Item.aspx?ITEMNMBR … pID=71tyko że przy każdym uruchomieniu kompuetra pojawia mi się taki komunikat

38fa3dbb4656c38dm.jpg

Muszę wtedy wyjąć kabel z portu USB i ponownie go włożyć , wtedy dopiero myszka zaczyna działać . Sprawdziłem wszystkie porty USB

i na każdym jest tak samo . Zaniosłem myszkę z powrotem do sklepu myśląc że jest niesprawna , ale oni sprawdzili na dwóch komputerach i jest wszystko ok. sugerując mi że mam niesprawny komputer a konkretnie uszkodzone porty USB. Instalując myszkę postępowałem zgodnie z instrukcją Sterownik także zainstalowany pod Vistę 32 bit.

f09cb44bf621e947m.jpg

75ee3148dd82c4b4m.jpg

Menedźer urządzeń nie zgłasza żadnych problemów a tak że zaktualizowałem sterownik

9c749f57670d2a18m.jpg

3bc04b81e516c182m.jpg

Nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić :? Dodam że system jest świeżo po formacie i wszystkie urządzenia połaczone kablem działają dobrze ,Tylko ta myszka coś szwankuje. takie wyciąganie i wkładanie urządzenia do portu USB przy każdym uruchomieniu komputera jest trochę irytujące .Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ,tym bardziej, że niedługo sprzedam ten komputer i niechciałbym komuś wcisnąć jakąś lipę o ile jest to wina sprzętu.

miałem to samo, rozwiązaniem była myszka usb z kablem

A ta myszka jest zgodna z Windows Vista, bo nie każ y sprzęt współpracuje z Vistą. Ja mam myszka A4tech na USB ichodzi bez problemu ale na opakowaniu jet napisane że jest pod Windows XP i Vista. Sprawdź na swoim opakowniu czy instrukcji.

Tak myszka jest zgodna z Vistą . Sterownik jest też zainstalowany pod Vistę

A inne urządzenia usb chodzą? Może sprawdź ją na swoim kompie, ale na innym systemie (np linux live-cd)?

Inne urządzenia chodzą bez problemu.Co do zmiany systemu aby sprawdzić czy działa to jutro sprawdzę u kolegi. W sklepie sprawdzili na dwóch komputerach z systemem Vista 32 bit. i było wszystko ok.

Sprawdz w biosie jak masz ustawione wykrywanie myszy .

[mysz ustawiona ps2 czy usb lub wykrywana przez bios czy system]

Przydzielanie przerwań powinno być na Auto .

Nie wiem czy to jest to , ale chyba tak

ad8eb4d6c096fd22m.jpg