Komputer nie rusza po podkręceniu procesora

Witam mam duży problem . Otóż po przeczytaniu obszernych materiałów o podkręcaniu Intel pentium 4 zabrałem się do podkręcania . Podkręcanie było w dosie - poprzez zwiększanie FSB procesora . W biosie pisało od 200-350. Na początku było 200 podkręciłem do 220 i komputer się normalnie uruchomił nie było żadnych skoków napięcia ani zwiększonej temperatury . Następie podkręciłem z 220 do 240 . komputer również się uruchomił i wszystko było ok . Na forach pisano że ludzie podkręcali ten procek do 266 . wiec i ja tak zrobiłem z 240 do 266 . . zapisałem zmiany i zrestartowałem komputer . Ale komputer się uruchomił nie pikneła dioda systemowa ani nie zapalił się monitor a komputer stoi w miejscu i pokazuje że cały czas pracuje ale nic nie rusza nawet nie można zobaczyć co się stało bo monitor nie działa . Moja płyta główna to MSI 6585 . Jak to naprawić ?? Mogę sam coś zrobić czy tylko do serwisu ?? A może coś poleciało ? Proszę o szybką pomoc !!

Zresetuj BIOS (dokładnie CMOS) zworką na płycie głównej (instrukcja się tu kłania).

co to znaczy ?? gdzie jest ta zworka ?? jak wygląda ?? Instrukcja jest po angielsku a u mnie tak średnio z nim . Możecie mnie trochę poprowadzić ?? Albo może ktoś ma linka z polską wersją instrukcji ??

Po drugie Powinno się stopniowo podkręcać procka. TZN zo 1 lub 2 zwiększac FSB. Poza tym ludie mieli morze inne płyty główne i lepiej kręcace się PENTIUM 4 ( słuszalem że procesory jak są wycinane ze środka ,WAFLA’ lepiej sie kręcą. :!:

Poszukaj w instrukcji do płyty głównej działu o nazwie “Clearing CMOS Jumper” lub “ClearCMOS”.

OK mam Twoją instrukcję. Czyszczenie CMOS jest w rozdziale 2-23. Pamiętaj tylko, aby wyłączyć komputer z sieci.

Prościej nie można, oglądnij cały filmik

jest napisane < If you want to clear the system configuration , use the JBAT1 ( Clear CMOS Jumper ) to clear data . > Rozumiem to ale co to jest ten JBAT1 ?? Mam tu rysunek gdzie to jest ale o z tym zrobić nie piszę coś trzeba przesunąć wcisnąć przełożyć czy co ??

Wyłącz komputer i przestaw tą zworkę na 2-3 sekundy (z pinów 1-2 na 2-3, potem z powrotem do 1-2). Uruchom komputer, wejdź do Biosu i przywróć ustawienia optymalne.

po przestawienu właczyć na chwile komputer czy wszystko ma ma się dziać na wyłaczonym komputerze ??

acha dzięki . o 20 to zrobie i napisze czy się udało .

Zabawa w zworkę #-o

tomson93 , wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer.

Po tym zabiegu jesteś w 100% pewny, że nastąpił reset BIOSu.

P.S> Reset zworką nie zawsze jest pewny.

Wszystko przy wyłączonym i odłączonym od sieci komputerze.

dzięki wielkie zabawa w zworkę pomogła . UZNANIE