Komputer nie rusza po podkręceniu procesora


(system) #1

Witam mam duży problem . Otóż po przeczytaniu obszernych materiałów o podkręcaniu Intel pentium 4 zabrałem się do podkręcania . Podkręcanie było w dosie - poprzez zwiększanie FSB procesora . W biosie pisało od 200-350. Na początku było 200 podkręciłem do 220 i komputer się normalnie uruchomił nie było żadnych skoków napięcia ani zwiększonej temperatury . Następie podkręciłem z 220 do 240 . komputer również się uruchomił i wszystko było ok . Na forach pisano że ludzie podkręcali ten procek do 266 . wiec i ja tak zrobiłem z 240 do 266 . . zapisałem zmiany i zrestartowałem komputer . Ale komputer się uruchomił nie pikneła dioda systemowa ani nie zapalił się monitor a komputer stoi w miejscu i pokazuje że cały czas pracuje ale nic nie rusza nawet nie można zobaczyć co się stało bo monitor nie działa . Moja płyta główna to MSI 6585 . Jak to naprawić ?? Mogę sam coś zrobić czy tylko do serwisu ?? A może coś poleciało ? Proszę o szybką pomoc !!


(Cosik Ktosik) #2

Zresetuj BIOS (dokładnie CMOS) zworką na płycie głównej (instrukcja się tu kłania).


(system) #3

co to znaczy ?? gdzie jest ta zworka ?? jak wygląda ?? Instrukcja jest po angielsku a u mnie tak średnio z nim . Możecie mnie trochę poprowadzić ?? Albo może ktoś ma linka z polską wersją instrukcji ??


(Radeon95) #4

Po drugie Powinno się stopniowo podkręcać procka. TZN zo 1 lub 2 zwiększac FSB. Poza tym ludie mieli morze inne płyty główne i lepiej kręcace się PENTIUM 4 ( słuszalem że procesory jak są wycinane ze środka ,WAFLA’ lepiej sie kręcą. :!:


(Cosik Ktosik) #5

Poszukaj w instrukcji do płyty głównej działu o nazwie “Clearing CMOS Jumper” lub “ClearCMOS”.

OK mam Twoją instrukcję. Czyszczenie CMOS jest w rozdziale 2-23. Pamiętaj tylko, aby wyłączyć komputer z sieci.


(Biuro) #6

Prościej nie można, oglądnij cały filmik


(system) #7

jest napisane < If you want to clear the system configuration , use the JBAT1 ( Clear CMOS Jumper ) to clear data . > Rozumiem to ale co to jest ten JBAT1 ?? Mam tu rysunek gdzie to jest ale o z tym zrobić nie piszę coś trzeba przesunąć wcisnąć przełożyć czy co ??


(Cosik Ktosik) #8

Wyłącz komputer i przestaw tą zworkę na 2-3 sekundy (z pinów 1-2 na 2-3, potem z powrotem do 1-2). Uruchom komputer, wejdź do Biosu i przywróć ustawienia optymalne.


(system) #9

po przestawienu właczyć na chwile komputer czy wszystko ma ma się dziać na wyłaczonym komputerze ??


(system) #10

acha dzięki . o 20 to zrobie i napisze czy się udało .


(Seba86mu) #11

Zabawa w zworkę #-o

tomson93 , wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer.

Po tym zabiegu jesteś w 100% pewny, że nastąpił reset BIOSu.

P.S> Reset zworką nie zawsze jest pewny.


(Cosik Ktosik) #12

Wszystko przy wyłączonym i odłączonym od sieci komputerze.


(system) #13

dzięki wielkie zabawa w zworkę pomogła . UZNANIE