Komputer nie ruszyl

chcialem puscic rodzicom jakis film z kompa na ich telewizorze wiec podlaczylem TV do kompa kablem HDMI-DVI. ustawilem klonowanie tak aby ten sam obraz byl wyswietlany na monitorze i TV i uruchomilem ponownie komputer. pokazala sie POST screen na ktorym byl procem i pamiec, dyskow juz nie pokazal bo jakby sie zawiesil wiec wcisnalem reset. teraz zaczelo sie pieklo… komputer zresetowal sie ale juz nawet nie zaladowal do POSTa. wiatrak od karty graficzne zasuwa ciagle chyba na 100% obrotow tak jakby BIOS nie zaladowal ustawien i nie spowolnil go. na ekranie monitora widac ze szuka sygnalu (miga male okienko z napisem ANALOG/DIGITAL) i w koncu monitor przechodzi w stan czuwania po chwili. pracy dysku nie widac wiec komputer wyraznie stoi (dioda zapisu/odczytu z HDD nie miga wcale). przy podlaczeniu TV nadal nic sie nie dzieje. troche pogrzebalem w nim ale nic nie pomaga.

-karta graficzna na pewno dziala bo sprawdzilem ja na innym kompie i bez zadnych problemow system odpalil i zainstalowal sterowniki

-ustawilem zworki na plycie do trybu SLI i wrzucilem karte do drugiego slotu PCI-E - bez zmian

-co ciekawe z komputer nie wydaje zadnych bipniec sugerujacych problem ze sprzetem (ani z zainstalowana karta graficzna ani bez niej - to juz mnie bardzo zaciekawilo)

-reset BIOSU przez zworke nie pomogl / reset BIOSU przez wyjecie baterii nie pomogl

-watpie zeby przez monitor czy przewod laczacy go z kompem byl taki problem wiec nie biore tych rzeczy pod uwage

przychodzi mi jedynie na mysl awaria plyty glownej (chyba cos powazniejszego niz awaria samego PCI-E bo przeciez drugi tez nie dziala)

ale moze wy mi powiecie co moge jeszcze zrobic ale gdzie sie z tym zglosic - sprzet taki jak w podpisie na dole

bardzo prosze o konkretna pomoc, jutro ponownie przyjde do pracy zeby skorzystac z neta wiec mam nadzieje ze cos poradzicie :stuck_out_tongue:

Wesołych!

Może zasilacz? Chieftec GPS-500AB-A 500W :lol:

musisz wyeliminować poszczególne komponenty z innymi, wydaje się, że albo płyta albo proc… na początek odłącz wszystkie dyski napędy, urządzenia usb itd, spróbuj odpalić, wypnij zasilanie atx 20/24pin + 4pin z płyty głównej, pokombinuj z ramami.

No to masz spalone albo procesor albo płyte główną, miałem tak samo przy instalacji ramu nic sie nie działo nawet bez kostek :confused:

Może to też być zasilacz

a czy jest mozliwe ze nie ma tych bipniec bo np. nie podlaczylem czegos gdy skladalem kompa po zakupie? nie jestem przekonany ze wszystko wtedy podlaczylem bo to byl 1 raz kiedy skladalem kompa

technik_elektro, moze czegos nie rozumiem ale jak wypne zasilanie ATX to przeciez na pewno nie uruchomie kompa :stuck_out_tongue: chyba ze czegos nie rozumiem…

zdecydowanie nie rozumiesz, może nie piknąć beeper gdy jest nie podłączone dodatkowe zasilanie +12V do płyty głównej (4 lub 8 pin).

ja mam bardzo podobny problem i nie pomogła wymiana zasilacza. czyli w czym moze tkwic problem?

płyta główna, procesor, karta graficzna trzeba testować

w takim razie nic z tego bo wszystko jest podlaczone, sprawdzalem podwojnie

wypiecie dyskow, napedu, karty muzycznej nic nie pomoglo

wyjalem wszystkie kosci RAMu i zupelnie bez zadnych zmian… wszystko tak samo

zastanawiam sie czy by nie zawiezc go do serwisu jakiegos i niech oni ustala przyczyne awarii

A nie możesz od kogoś pożyczyć, czy ewentualnie w domu nie masz jakiegoś innego zasilacza?

Wiesz w serwisie (w sumie to zależy jakim) ale pewnie sobie trochę poczekasz na diagnozę…

niestety innego zailacza nie skombinuje a do serwisow bede dzwonil pewnie w poniedzialek