Komputer nie startuje, miga lampka na p. glownej, POMOCY

Witam

Mam następujący problem, wczoraj chciałem załączyć komputer, przyciskam przycisk power na obudowie załącza się normalnie lecz po 5 sekundach sie wyłączył i już więcej się go odpalić nie dało. Naciskam Power ale nic sie nie dzieje. Otworzyłem obudowę i widzę że miga zielona lampka na płycie głównej i słychać tykanie wraz z miganiem. Wymieniłem baterię na płycie głównej lecz to nic nie dało.

Mój sprzęt:

Zasilacz: Chieftec 500W

Grafika: Gigabyte Geforce 8800 GTX

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Płyta główna: ASUS P5N32-E SLI

Pamięci 2x2GB OCZ

Chyba wystarczy lecz jak o czymś istotnym zapomniałem to piszcie.

Z góry dziękuję za pomoc w ustaleniu co jest przyczyną tegoż problemu

  1. wylacz kompa, odlacz kabel zasilajacy, pstryknij guzikiem zasilacza (wylacz), wsadz kabel i odczekaj z 5 minut, wlacz zasilacz i odpal kompa… dalej zobaczymy :slight_smile:

  2. odpal na konfigu minimalnym - 1hdd, 1ram, gpu i najlepiej na pajaka, czyli na stole bez budy,

  3. podmien zasilacz

  4. zobacz w instrukcji co znaczy ta dioda, pewnie klopot z zasilaniem - mozesz przepiac wtyki, ale czy to cos pomoze?

To ja już robiłem, zasilacza innego nie mam a instrukcji znaleźć nie umiem więc nie sprawdzę co oznacza ta lampka

najprawdopodobniej zasilacz, skoro komp się wyłącza, a nie np. restartuje, lub odpala ale nie ładuje systemu, BIOSu itd. (co by sugerowało płytę).

Komputer się nie wyłącza tylko w ogóle go nie idzie załączyć!

ale pisałeś, że za pierwszym razem, po 5 sekundach sam się wyłączył.

Wiatraki chodzą po włączeniu zasilania? czy w ogóle nic się nie włącza poza tą kontrolką na płycie?

Moim zdaniem najprawdopodobniej to wina zasilacza, ale najlepiej byłoby to sprawdzić, najprościej podmieniając inny zasilacz, lub “zdrowe” bebechy innego komputera pod Twój zasilacz jeśli nie masz drugiego zasilacza.

miałem to samo i było związane z ramami jedna kostka była uszkodzona, i po wyjęciu wszystko hulało

Ramy są dobre, przed chwilą sprawdziłem, wiatraki się nie obracają no nic się nie dzieje, dzisiaj powinien przyjść zamówiony zasilacz to się przekonamy czy jego wina czy czegoś innego.

Dodane 05.08.2009 (Śr) 0:37

Wszystko już działa, winny był zasilacz bo wymieniłem na nowy i wszystko jest OK.

Dziękuję Wam za pomoc :smiley:

Pozdrawiam