Komputer nie startuje po czyszczeniu - co poszło?

Witam. Dwa dni temu dokonałem czyszczenia komputera stacjonarnego (tak jak zawsze za pomocą odkurzacza), po czyszczeniu komputer startuje, świecą się diodki na płycie, wentylatorki pracują, lecz bios nie startuje-nic nie pika. Co może być problemem ? Z tego co czytałem najbardziej prawdopodobne jest że padła płyta główna.

 

Proszę o pomoc :slight_smile:

 

Procesor : Intel Core 2 duo

Grafika : asus 9600gt

Płyta : asus p5b-vm se

Ram : 2 x 1024

Zasilacza nie znam

 

 

Hej,

Sprawdź, czy nie poszła któraś z pamięci RAM. Spróbuj uruchomić komputer tylko z jedną z nich wsadzoną do pierwszego slotu. Jeśli to nic nie da, próbuj wszystkich możliwości położenia pamięci - czyli pierwsza kość w 1 slocie, później w drugim, i tak do końca. Później zmiana na drugą z kości.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdz czy baterii nie wyssałeś. Kompa czyści się kompresorem NAJLEPIEJ. WESOOŁYCH :smiley:

Ram jest sprawny, sprawdziłem, przełożyłem do innego komputera :frowning: Bateria znajduje sie na swoim miejscu 

Gdyby płyta padła całkowicie to by wcale nie startował.

Odłącz go całkowicie od zasilania (wyjmij kabel z gniazdka/listwy), wyjmij baterię na kilka minut, włóż ponownie i zobacz co się będzie działo.

Dodatkowo sprawdź czy kable od grafiki/płyt głównej/dysku się nie poluzowały. Wyjmij je i włóż ponownie mocno dociskając. Zwróć uwagę że kabli nie da się odwrotnie podłączyć więc nic na siłę. 

Hej,

Odłącz wszystko od płyty głównej - zostaw tylko procesor, RAM i kartę grafiki. No chyba, że płyta jest wyposażona w układ graficzny zintegrowany, to wtedy wyjmij także kartę, a kabel z monitora podłącz pod kartę zintegrowaną i uruchom komputer. Jakiś postęp?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź wszystko dokładnie jeszcze raz i reset biosu, często robi cuda?