Komputer nie startuje po update BIOS-u

Komputer nie uruchamia się, po próbie ajtualizowania BIOS-u. Płyta to ASrock b85m, aktualizowanie z poziomu windowsa. Nie da się wejść do UEFI, instant flasha ani nawet boot menu. Pobrana została prawidłowa wersja oprogramowania

Czy można go odratowac w domu, czy od razu na gwarancje? Od razu mówię że jest tylko jedna kość BIOS.

Prawdopodobnie uwaliłeś komputer. Nie zawsze aktualizacje BIOS są bezpieczne. Co prawda, nigdy się nie spotkałem z problemem przy flashowaniu (a robiłem to już wiele razy), to myślę, że nie uratujesz go w domu. Wyjmij baterię na 15 minut.

Gwarancje czasami są dziwnie ustalone. Jeśli to właściciel np. telefonu go rozwali (tzn. nie jest to wada, która już była od zakupu), często nie przyjmują.

Prawdopodobnie tak - ja takich żeczy w domu nie robię - jeszcze mi się jakiś wirus pobierze i zainstaluje i w tedy będzie KATASTROFA I SZPINAK!

Spróbuj jeszcze restart biosu. Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na 15 minut.

 

http://www.hotfix.pl/seba86mu/Bateria.jpg

Yep, wyciagnij baterie, ale na 24h. Jeśli masz mate antystatyczną w domu, to połóż na niej mobo.

Przepnij też zworke CLRCMOS na pozycje 2-3.

 

Poczekaj, nie rób nic z płytą.

Aby zrestartować BIOS nie trzeba wyjmować baterii AŻ na 15 min. a tym bardziej na 24 h. Ludzie, skąd u was takie praktyki niczym wiejskie zabobony? :slight_smile:

Proponuję dla skuteczniejszego wykasowania BIOSu przy wyjmowaniu baterii splunąć przez lewe ramię i powiedzieć “A kysz”.

No dość tych żartów. :slight_smile:

Aby wykasować USTAWIENIA BIOSU wystarczy chwila. Zworka CLRCMOS służy do czyszczenia ustawień biosu bez wyciągania baterii podtrzymującej ustawienia.

 

@neXT__

Jeśli masz możliwość to możesz spróbować odpalić kompa z klucza USB, na którym będzie program do flashowania BIOSu i plik BIOSu

Piszę tak bo ie wiem co się dzieje z kompem po wciśnięciu przycisku Power.

Jak by co producent powinien uznać gwarancję. W końcu użyłeś jego oprogramowania i jego pliku BIOSu.

Rozważ również kontakt z supportem, bo może problem jest im znany i jest wynikiem jakiegoś ich błędu.

 

Dzięki Ci wielkie, pomogło! Dziwna rzecz, bo wiele razy aktualizowałem BIOS-y z poziomu Windowsa, na różnych płytach i urządzeniach, i zawsze wszystko działało.

Osobiście aktualizowałem troszkę biosów nigdy nic nie uwaliłem więc jakiś przypadek zapewne. Domyślam się, że bios się zaktualizował sam sprawdź.

Nie sprawdzę, nie mam fizycznego dostępu do komputera. Jednak właścicielka mówi, że wciąż jest wersja 2.10, a miała być bodajże 2.40, więc guzik.

ASRock Fataility H87 Performance? Pasują mi wersję biosu ale to może przypadek. Robiłeś z pena pod F6?

Raczej kwestia przypadku, bo to B85M. Jak pisałem, próbowałem aktualizować z poziomu Windowsa, ale nic z tego nie wyszło. Gdy będę mieć dostęp do sprzętu, spróbuję jeszcze raz, tym razem już z DOS-a.

Czy mówisz o komputerze z podpisu? Zwróć uwagę na rewizję jakby co.