Komputer nie startuje tylko piszczy

mam problem chciałem sprzedać starego kompa na części ale coś jest z nim nie tak. po tym jak trochę powstał na strychu po uruchomieniu nic się nie wyświetla i cały czas piszczy. próbowałem restart biosu(nawet przez przypadek bez baterii) i nic ram na różne sposoby i to samo. płyta to asus p5n73-cm. dodam tylko że kiedyś też miałem taki problem i serwis to naprawił

Pytanie zasadnicze: jak piszczy?

Długo? Krótko? Przerywanie? Ciągle?

cały czas jakby był pod 12v podłączony

Czyli od momentu naciśnięcia przycisku POWER jest ciągły pisk, aż do chwili gdy odetniesz zasilanie?

http://ddr4motherboard.com/beepcodes/ASUS-P5N73-CM .

Zacznij od wyjęcia karty graficznej. Przeczyść styki i gniazdo na płycie głównej. Sprawdź czy działa. Potem ewentualnie zrób to samo z modułami pamięci RAM. Posprawdzaj wszystkie połączenia przewodów od obudowy, zasilacza do płyty głównej, między komponentami, itd. Możesz też podmienić baterię CMOS, prawdopodobnie CR2032.

tak

praktycznie wszystko to robiłem oprócz grafiki bo Integra

Na tym przydługim dość filmie pan opowiada o złączu PWR na płycie głównej, które jest odpowiedzialne za kontrolę nad wentylatorem zasilacza:

Twoja płyta główna ma takie złącze - PWR_FAN

Spróbuj podłączyć tam dowolny wentylator (np. przedni lub tylny od obudowy).

No ale co to konia obchodzi, że się wóz przewraca? Na części - to na części. Co cię obchodzi, że piszczy?
Panie: bida piszczy. Socket 775 - pfff…
Jak piszczy, to tylko MOBO. Nie sprzedawaj płyty głównej (a zresztą kto by ją chciał?) I to tyle w tym temacie.

Zapewne autor wątku chciał przetestować sprzęt przed wystawieniem na sprzedaż. A z uszkodzoną mobo raczej się to nie uda.

To wszystko przez to, że sprzęt trzymał na strychu a nie w piwnicy.
:joy:

W ami bios ciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej

Dla autora plus, że uczciwy i chciał sprawdzony sprzedać. Biorąc jednak pod uwagę wiek platformy to niech pchnie procek i ram a płytę olać. Żeby na 100% zweryfikować potrzebowałby na podmiankę a wartość, o ile tam quad, całego setu to ze 200zł max, bez płyty z 50 zł mniej.

Tyle, że tam jest Award. Wystarczy zerknąć do instrukcji od płyty, żeby się o tym przekonać.

Nie ja zwracam sie z prośbą o pomoc więc nie do mnie należy wyszukiwanie informacji w " czym co itp." a do autora wątku.
Ja podałem tylko co ciągły beep sygnalizuje w Ami.
A tak przy okazji.Były i z Ami bios.
https://icecat.biz/us/p/asus/p5n73-cm/motherboards-p5n73-cm-1700134.html