Komputer nie startuje wlasciwie

Komputer nie startuje wlasciwie,dopiero po wcisnieciu resetu czasem wielokrotnie jest krotki sygnal akustyczny i wtedy zaskakuje.

Podczas opcji startuj ponownie (z juz wlaczonego komputera) nie ma tego problemu.

Natomiast problem powstaje ,kiedy chce wlaczyc komputer po wczesniejszym calkowitym wylaczeniu.

Sytuacja wyglad nastepujaco: po nacisnieciu przycisku “power” slychac, ze komputer “zaskoczy” ale nie dziala optymalnie, bo nie pracuje dalej i nie daje sygnalu do monitora (w tym wypadku wspomnianego krotkiego sygnalu akustycznego).Dopiero po ok.15 minutach i zresetowaniu go zaczyna startowac.

Co moze byc przyczyna tego problemu?

Prosze o pomoc w tej sprawie .

Moze to na szybko wymyslone rozwiazanie, ale dzialo mi sie tak kiedys, okazalo sie, ze kosc RAM wyskoczyla sobie z plyty w taki sposob, ze przy poruszeniu puchą zaskakiwal, czyli byl jakis styk, po docisnieciu ram bylo juz ok. :slight_smile: To taka plytka odpowiedz, ale zawsze cos, moze odkurz tez kompa jak nie masz plomb.

  • spróbuj przełożyć do komputera inny zasilacz i zobacz czy problem będzie się powtarzał

  • sprawdz czy karta graficzna i kosci ram dobrze siedza w slotach

  • sprawdz czy kable dysku, napedu i zasilania dobrze siedza w gniazdach i nie są obluzowane

  • przyczyną może być wyczerpana bateryjka na płycie głównej która odpowiada za podtrzymywanie biosu. Spróbuj ją wymienić

Pozdrawiam

batory2 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mialem ten sam problem, okazalo sie ze byla wlanieta plyta glowna, byla dwa razy naprawiana i po drugim razie po kilku wlaczeniach padla calkowicie. Co prawda wlaczal sie komputer, ale tylko na kilka sekund po wcisnieciu przycisku power, po chwili sie wylaczal, albo nie chcial sie w ogóle wlaczyc.

: ) Odkręć komputer i zobacz czy masz wszystko dobrze dopięte. Szczególną uwagę zwróć na RAM i na stację dysków.