Komputer nie startuje z dyzku sata

witam,

mam problem z dyskiem Caviar wd2500ks gdzy jesli tylko ten dyzk jest podłaczony do komputera to wyskakuje napisz “disk boot failure…” ale jak podłacze drugi stary dysk pod złacze IDE to komputer działa działa i dyzk nowy SATA tez działa i niewiem dlaczego jak sa dwa dyski to komp działa a jak jest jeden dysko to nie! !!

mas źle napewno ustawione zworki na dysku… jeśli chcesz podpiąć dwa dyski i chcesz żebyo ne działały to musisz jako 1 dysk czyli ten z którego chcesz odpalić system ustawić zworkę na master a drugi dysk podpiąć na tej samej tasmie tylko bez zworki bo inaczej nie bedzie zaden chodził

Przy podłączeniu dysków - Jeden IDE - drugi SATA - zworki nie mają znaczenia, bo są na innych kontrolerach

chodzi o to ze jesli są podłaczone odbydwa dyski to komputer działa i mozna korzystac z obydwu ale jesli odepne ten stary (ide) to ten nowy (sata) nie działa na samym nowym dysku komputer nie startuje

Ptasiu a nie masz przypadkiem sterów do tego dysku które musisz zapodać mu przy instalacji windows???

Ale sterowniki to trzeba zainstalowac jesli on nie wykrywa dysku ale dysk normalnie wykrywa i działa ale tylko wtedy kiedy jest podłaczony ten drugi stary dysk! !!

Ogólnie ile tych dysków masz>?

1UATA i 2 SATA?

system masz tylko na dysku UATA czy też na SATA ?

Jesli system masz na UATA to tam ustaw zworkę na Master no i powinno wystarczyć…

mam dwa dyski nowy podłaczony pod sata a drugi stary podłaczony pod ide na obydwu jest system operacyjny obydwa działają ale jesli odpene stasry dysk to ten nowy nie działa ale sam stary działa

a jak masz ustawione zworki na dyskach??

wogóle nie mam zworek na dyskach! !!

Musisz zainstalować do tego dysku stery!

Ale po co mi stery do dysku skoro komp ten dysk wykrywa???

Nie wiem bo nie mam płyty z SATA ale czy czasem tam nie ma w biosie możliwości ustawienia z którego kontrolera dysków ma być uruchamiany system ?

Musisz w biosie ustawic jako pierwszy dysk ten na SATA (konkretni to kontroler)

Skoro nie pytal o stery to najwidocznije zainstalowales system na starym dysku UATA.

Na czas instalki windy odlacz stary dysk (Stery napewno sa potrzebne podczas instalki windy).

ja mam system zainstalowany na obydwu dyskach tylke niewiem dlaczego jak odepne ten stary dysk to ten nowy sata niechodzi sam tylko muszą byc podpiete obydwa zeby sata chodził a system jest na obydwu! !!

Do sata potrzebne Ci są sterowniki… w ogóle żeby zainstalować system na tym dysku to trzeba mieć stery na dyskietce… co Ci szkodzi sery zainstalować…??