Komputer nie startuje

(MrLukaszo) #1

Witajcie! Postanowiłem dzisiaj wyczyścić swój komputer, wszystko było dobrze, zdjąłem radiator i procesor, RAM, kartę grafiki i radiator z mostku północnego oraz dysk, przeczyściłem, nałożyłem pastę, zamontowałem, podłączyłem i o dziwo komputer nie startuje, czarny ekran, nie ma charakterystycznego dźwięku, który wydaje płyta podczas sprawdzania Ramu, reset zworką nic nie dał. Jakieś sugestie?

(Astor44) #2

Zakładam, że zamontowałeś z powrotem procesor w odpowiedniej pozycji? Nawiasem mówiąc, z reguły demontaż procesora jest zbędny przy takich czynnościach.
Przeanalizuj i popraw Twoją pracę, bo musiało coś tu nie zagrać, np. zasilanie, wmontowanie grafiki itp.

(MrLukaszo) #3

Tak, prawidłowo, miałem też kiedyś taką sytuację, jeszcze raz włożyłem procesor i ruszył, ale teraz niestety się tak nie stało.

(MrLukaszo) #4

Grafika i zasilanie odpada, nic nie odłączałem z płyty oprócz tego co wyminiłem, żadnych kabli.

(MrLukaszo) #5

Tak, wiem, komputer dosyć wiekowy bo to AMD 6000+, ale nie o to chodzi.

(MrLukaszo) #6

Byłem z tym PC na dworze przedmuchać go troszkę bo na prawdę to była jedna wielka warstwa kurzu, na dworze jest około 0°C.

(MrLukaszo) #7

Zauważyłem, że procesor w 100% nie siedzi w socecie. Tak jakby sie huśta jak go dotknę, jest zamontowany dobrą stroną, socket jest sprawny, dlaczego tak jest?

(mechanic) #8

może coś pod nim jest? oczywiście tą metalową rurkę podnosisz przed położeniem procka? ona usztywnia procka

(MrLukaszo) #9

Tak, podnoszę i nic pod nim nie jest. Przed chwilą podłączyłem kompa, nie działa, procesor się w ogóle nie grzeje nawet bez radiatora a mostek północny się grzeje, co zrobić.

(mechanic) #10

a procesor nie ma żadnych uszkodzeń? nóżki nie są wygięte? po naciśnięciu powera, wiatraki działają? pisałeś że już tak kiedyś miałeś, może po prostu płyta padła

(MrLukaszo) #11

Procesor nie wygląda na uszkodzony, wiatraki działają, może i padła, ale jak go zaczynałem czyścić wszystko normalnie śmigało.

(MrLukaszo) #12

Myliłem się, są dwie wygięte. Jest jeszcze opcja wyprostowania ich?

(mechanic) #13

dlatego z reguły jak coś działa to się tego nie rusza ;), co do nóżek to zawsze jest ryzykowne, ale próbować możesz, igła penseta czy co cokolwiek i lekko je wyrównać, wszystko na własne ryzyko i akurat może to one są winne

(MrLukaszo) #14

Udało się je wyrównać i wszedł w socket bez problemu, ale PC nadal nie rusza.