Komputer nie startuje

Witam, mam problem z uruchomieniem kompa, startuje i po 2 sekundach się gaśnie, za którymś razem wyskoczyło mi taki komunikat, może ktoś wie o co chodzi.

Komputer jest przetaktowany! W tym oknie należy nacisnąć jakikolwiek klawisz oprócz Delete! Powinno pojawić się pierwsze okno BIOSu i tam należy przejść do zakładki Exit i zaznaczyć pozycję w rodzaju “Load Setup Defaults” (lub podobnie, np. Load Optymized Defauls), potwierdzić zmianę i zrestartować komputer.

Być może uda się też normalnie wejśc do BIOSu klawiszem Delete. Wówczas trzeba wykonać to, co opisałem wyżej i nie mordować już tego komputera “overclockingiem” :grinning:

I tak to właśnie jest jak ktoś zaczyna podkręcać bez wiedzy :wink:
Bez wiedzy, bo podkręcenie q6600 z dzisiejszej perspektywy nie da praktycznie nic, a ryzyko uwalenia płyty lub wiekowego zasilacza nieproporcjonalnie wysokie.

na 100% nic nie było podkręcane, czasami jest tak że wciskam “Power” i nic się nie dzieje, po kilku razach próby włączy się na sekundę czy dwie i zgaśnie, parę dni temu wiatrak od zasilacza głośno chodził ale po kilku minutach wyciszał się, nie wiem czy to ma jakiś związek z tą awarią ale może warto wspomnieć o tym.

Jeśli to, opisałem wyżej nic nie daje, to w takim razie to poważna awaria, prawdopodobnie płyty głównej komputera. W każdym razie komunikat na ekranie wyraźnie mówi o przetaktowaniu sprzętu. Być może ma miejsce awaria samego procesora, pamięci lub innego, związanego z płytą główną sprzętu komputera, ale także zasilacza (napięcia!).

Ja miałem to nim zasilacz padł;-) Przede wszystkim nie odpalaj już go, po drugie podepnij nowy zasilacz, pożycz od kogoś. Jak wstanie, to fajnie, jak nie, to jak kolega widział, płyta poszła.