Komputer (nie system) crashuje, foto

Siema,

Mam pewien problem, i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Komputer w pewnych momentach się zawiesza, ekran wygląda jak na załączonym zdjęciu. Zdarzyło się też, że crash nastąpił w BIOSIE. Komputer był złożony jakieś dwa tygodnie temu, bawiłem się trochę w OC, ale przez parę dni zestaw pracował stabilnie bez żadnych zmian w parametrach. Póki co korzystam z iGPU. 

G3258

OC ? Sterownik karty graficznej (GPU) “nie wytrzymuje” . Podgląd zdarzeń ? “Trza” obniżyć OC (ewentualnie temperaturę w chałupie) .

WIN+R

EVENTVWR.msc

Problem w tym, że aktualnie wczytałem domyślne ustawienia UEFI i problem nie ustąpił. Pomogło natomiast przełożenie RAMu na sloty B, nie mam teraz Dual Channel. Co do temperatury to dochodziła w testach do 80 stopni, natomiast zwykle utrzymywała się poniżej 60.

Tam pisze co “boli” komputer , ale większość użytkowników (99,99% - tzn. optymistycznie) się tym nie przejmuje w myśl zasady : Stłukłem termometr więc gorączki mieć nie mogę ! A i “lektura” jest nużąca ze względu na ~140 dzienników . “Śpij , śpij spokojnie śpij Oddychaj głęboko , śnij różowo śnij .”

przetestuj pamięć z jakiejś płyty Linuks Live lub chyba nawet płyta instalacyjna nowych windowsów też ma opcję sprawdzania RAM

ale to też może być uszkodzona karta graficzna…

Używam zintegrowanej grafy, dodam, że miałem problem z uruchomieniem komputera, pomogło przełożenie RAM na wspomniane sloty B. Pamięć nówka, jest możliwe, że nagle padła?