Komputer (nie system) crashuje, foto


(Aaalexander) #1

Siema,

Mam pewien problem, i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Komputer w pewnych momentach się zawiesza, ekran wygląda jak na załączonym zdjęciu. Zdarzyło się też, że crash nastąpił w BIOSIE. Komputer był złożony jakieś dwa tygodnie temu, bawiłem się trochę w OC, ale przez parę dni zestaw pracował stabilnie bez żadnych zmian w parametrach. Póki co korzystam z iGPU. 

G3258


(KAZDAN63) #2

OC ? Sterownik karty graficznej (GPU) “nie wytrzymuje” . Podgląd zdarzeń ? “Trza” obniżyć OC (ewentualnie temperaturę w chałupie) .

WIN+R

EVENTVWR.msc


(Aaalexander) #3

Problem w tym, że aktualnie wczytałem domyślne ustawienia UEFI i problem nie ustąpił. Pomogło natomiast przełożenie RAMu na sloty B, nie mam teraz Dual Channel. Co do temperatury to dochodziła w testach do 80 stopni, natomiast zwykle utrzymywała się poniżej 60.


(KAZDAN63) #4

Tam pisze co “boli” komputer , ale większość użytkowników (99,99% - tzn. optymistycznie) się tym nie przejmuje w myśl zasady : Stłukłem termometr więc gorączki mieć nie mogę ! A i “lektura” jest nużąca ze względu na ~140 dzienników . “Śpij , śpij spokojnie śpij Oddychaj głęboko , śnij różowo śnij .”


(Robin-Otzi) #5

przetestuj pamięć z jakiejś płyty Linuks Live lub chyba nawet płyta instalacyjna nowych windowsów też ma opcję sprawdzania RAM

ale to też może być uszkodzona karta graficzna…


(Aaalexander) #6

Używam zintegrowanej grafy, dodam, że miałem problem z uruchomieniem komputera, pomogło przełożenie RAM na wspomniane sloty B. Pamięć nówka, jest możliwe, że nagle padła?