Komputer nie uruchamia(ł) się (co 2 sekundy restart)

Witam,

komputer nagle rano po próbie odpalenia zaczął resetować się co ok 2 sekundy (sygnalizował diodą przy przycisku power i odgłosami wentylatorów). Później po wyłączeniu i włączeniu ponownie prądu odpalił się, ale podczas gry zaciął się (reset nie dawał żadnej akcji). I sytuacja znowu się powtórzyła - reset co 2 sekundy przy próbie ponownego uruchomienia.

Kroki które podjąłem to zacząłem wyciągać po kolei komponenty żeby sprawdzić co jest może uszkodzone. Po wyciągnięciu GPU dalej nie odpalał, po wyciągnięciu jednej z kostek RAM włączył się, wsadziłem z powrotem kostkę i GPU i komputer odpalił się…

Komputer w 90% służy mi do profesjonalnej pracy (montaż VIDEO, obróbka zdjęć) ciągle gonią mnie terminy - teraz działa ale nie mogę sobie pozwolić na to żeby padł w najmniej oczekiwanym momencie. Z drugiej strony oddanie go na serwis - gwarancje która pewnie będzie trwać nawet do miesiąca to dla mnie forma harakiri.

Więc dlatego pytanie do Was - gdzie szukać winnego? Co mogę jeszcze sprawdzić - jakieś logi czy coś? Napomknę że wcześniej miałem jedynie problem z uruchamianiem Windowsa, ale sprzętowo nie miałem żadnych problemów. Komputer jest w miarę nowy (ok. 3-4 miesiące).

Podzespoły:
Dyski 3,5" [Seagate] ST2000DM001 2TB
Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3
Karty graficzne [Asus] GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Pamięci RAM [Corsair] Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX
Płyty główne [Gigabyte] GA-Z270-Gaming K3, Z270,
Zasilacze be quiet Pure Power 10 600W CM

Z Twojego opisu wynika, że po prostu któraś część się poluzowała i naprawiłeś problem samemu…
Zdarza się…

Ale tak sam z siebie? Nie przemieszczam komputera w żaden sposób stoi zawsze jak stał.

Ram mógł nie stykać,nie łączyć.Problemy z pamięcią ram mogą powodować cyrki Przy problemach z kartą są albo artefakty,albo blue screeny wskazujące na pliki od karty graficznej.Jak komputer nie odpala,to odpowiednia seria pisków.Padnięty moduł ram,może albo powodować zawieszenia,albo komputer wcale nie odpali.Problemy może spowodować kurz,który dostaje się do slotów.

Sprawdź styki płyty głównej ,może gdzieś któryś kabel się poluzował bądź spalił i dlatego komputer wariuje