Komputer nie uruchamia sie całkowicie

Witam,

posiadam laptopa Acer 6920G i mam następujący problem, komputer uruchamia się, ale zatrzymuje w miejscu przed ekranem logowania Windows. Mianowicie wyskakuje myszka na czarnym tle. Nie uruchamia się tryb awaryjny sytuacja jest taka sama. Nie mogę zrobić przywracania systemu. przed całą sytuacją komputer robił Scandiska i po tym wszystko się zaczęło. Myślałem, że jeśli wsadzę do laptopa płytkę Windowsa (z tą samą wersją) od innego komputera to zainstaluję system jednak klucz aktywacyjny nie pasuje. Z góry dziękuje za pomoc.

Wersja nie ma znaczenia. Sam zauważyłem, że mam zupełni inny kod preinstalowanego windowsa niż ten OEM Toshiby. Kod do Windowsa trzeba było wziąść z włąsciowościah Komputer.

Spróbuj jeszcze przez naprawe systemu przez płyte instalacyjną kolegi :slight_smile:

Mam kod jest na nalepce na spodzie, tyle że wpisuje go, a on nie pasuje. Tak w ogóle jeśli kupiłem licencje to mogę nawet wgrać pirata i wpisać kod z licencji i będzie legalnie?

Tak

Spróbowałem jeszcze raz i nic, wrzucam płytkę daje zainstaluj teraz, wpisuje kod ten z laptopa i nie działa. Czy to, że do laptopa był system dedykowany Acera, ma coś do rzeczy?

Nie ma do rzeczy.

Ale jak napisałem:

Też tak mam. Ale zapisałem kod z Windowsa, z właściowości. Nie masz płyty recovery?

Zainstaluj Vistę bez podawania klucza,jutro zadzwoń do MS,podaj klucz z naklejki COA i nie będzie problemu.

A da się zainstalować Vistę bez podawania klucza ? Nigdy tego nie próbowałem, więc nie wiem :smiley:

Da się.Jak zainstalujesz to w “właściwościach systemu” jest opcja “zmień klucz produktu”,wklepiesz tam Swój z naklejki,jeżeli nie aktywuje Online to zrobisz to telefonicznie,pogadasz z automatem.Masz 3 dni na aktywację jak się nie mylę.

No 3, niektórzy jeszcze kąbinują w rejestrze i przedłużają do bodajrze do 10. Jest to nawet chyba legalne.

Tutaj jest to trochę jaśniej opisane:Klik,Klik 2,drugi link jest lepszy.