Komputer nie uruchamia się - File: \Boot\BCD Status 0xc000000f

Cześć!

Od pewnego czasu mam problem przy uruchamianiu komputera. 

Wszystko idzie płynnie, ale w pewnym momencie wyskakuje błąd. ‘‘Windows Boot Manager’’

File: \Boot\BCD

Status 0xc000000f

Nie posiadam płyty instalacyjnej. Mam możliwość używania z wiersza poleceń.

Używam telefonu więc nie mogę pobierać programów itp. 

Windows Vista

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Tryb awaryjny działa czy nie? Mozliwe że trzeba będzie naprawić sektor rozruchowy. 

Szczerze to nie wiem, ale sprawdze. 

  • nie działa

 Czy to będzie trudne?

 

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Możesz spróbować na początek opcji naprawy z poziomu płyty instalacyjnej (pierwsza opcja widoczna na screenie) http://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/problemy-z-uruchomieniem-visty-naprawa-sektorow-mbr-i-boot-sectora.html Jeśli nie masz płyty zostaje ci tylko wpisać podane tam komendy w wierszu poleceń o którym mówiłeś.

Robiłem to kilka razy i nic. Nie ma żadnych innych komend?

 

Możesz próbować jeszcze np. porady tego użytkownika http://forum.instalki.pl/blad-przy-uruchamianiu-boot-bcd-status-0xc000000f-t29096.html#p159846

Wpisałem i już nie mam tego błedu :slight_smile:

Mogę uruchomić tryb awaryjny itp

Mogę też wybrać ‘‘Start Windows Normally’’

Ale po wybraniu obojętnie czego jest raczej blue screen :frowning: Odrazu resetuje się komputer, ale restartowałem z 2 razy i zobaczyłem, że pisze “błąd 0x0000007B”

Najlepiej aby odrazu komputer się nie restartował, wtedy bym zobaczył lepiej.

Sprawdź czy dysk jest widoczny w BIOS. Dobrze byłoby sprawdzić go czy jest sprawny. 

Dysk jest w BIOS widoczny.

A jakim sposobem można sprawdzić czy jest sprawny? 

Możesz spróbować wpisać notepad w wierszu poleceń. Poprzez menu plik > otwórz możesz dostać się na dysk. Jeśli będziesz mógł otworzyć pliki to wstępnie można uznać że działa poprawnie.

Bardziej profesjonalnie byłoby sprawdzić dane smart.

Bez płyty ew. USB to się nie uda . Brak pliku : BCD! Reszta to liczenie na cud i zaklinanie rzeczywistości . Taka “operacja” trwa … 10 minut , a Ty po upływie 3 h jesteś ciągle w tym samym miejscu .

@up yours już to zrobione z plikiem BCD. Teraz bluescreen xc

@Longhorn2009

 

Mogę je otworzyć (:

Prawdopodobnie bez udziału “instalki” czegokolwiek i naprawy “Boot Record-a” się nie obejdzie, KAZDAN63 ma rację.

Albo przez USB, albo przez napęd CD/DVD - naprawy tonącej łódki (czyli łatanie dziur w poszyciu) nigdy nie rób na pełnym morzu:)

A poważniej - poszukaj informatyka z pojęciem “jak to się je” i zaproś go do siebie…

Windows nigdy Ci nie naprawi błędów BCD, jak już próbuje startować.

@ Azi 

Zdaje się , że obaj “piszemy na Berdyczów” .

No to proszę o wytłumaczenie jak zrobić bootowalny pen drive aby nagrać program do naprawy systemu.

Trzeba mieć obraz iso oryginalnego systemu . Z tym USB to różnie bywa .

Ok. Temat do zamknięcia :slight_smile: Dziękuję **Longhorn2009 **za pomoc :slight_smile: