Komputer nie uruchamia się - File: \Boot\BCD Status 0xc000000f

(adi33095) #1

Cześć!

Od pewnego czasu mam problem przy uruchamianiu komputera. 

Wszystko idzie płynnie, ale w pewnym momencie wyskakuje błąd. ''Windows Boot Manager''

File: \Boot\BCD

Status 0xc000000f

Nie posiadam płyty instalacyjnej. Mam możliwość używania z wiersza poleceń.

Używam telefonu więc nie mogę pobierać programów itp. 

Windows Vista

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

(Longhorn2009) #2

Tryb awaryjny działa czy nie? Mozliwe że trzeba będzie naprawić sektor rozruchowy. 

(adi33095) #3

Szczerze to nie wiem, ale sprawdze. 

• nie działa

Czy to będzie trudne?

(rgabrysiak) #4

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

(Longhorn2009) #5

Możesz spróbować na początek opcji naprawy z poziomu płyty instalacyjnej (pierwsza opcja widoczna na screenie) http://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/problemy-z-uruchomieniem-visty-naprawa-sektorow-mbr-i-boot-sectora.html Jeśli nie masz płyty zostaje ci tylko wpisać podane tam komendy w wierszu poleceń o którym mówiłeś.

(adi33095) #6

Robiłem to kilka razy i nic. Nie ma żadnych innych komend?

(Longhorn2009) #7

Możesz próbować jeszcze np. porady tego użytkownika http://forum.instalki.pl/blad-przy-uruchamianiu-boot-bcd-status-0xc000000f-t29096.html#p159846

(adi33095) #8

Wpisałem i już nie mam tego błedu :slight_smile:

Mogę uruchomić tryb awaryjny itp

Mogę też wybrać ‘‘Start Windows Normally’’

Ale po wybraniu obojętnie czego jest raczej blue screen :frowning: Odrazu resetuje się komputer, ale restartowałem z 2 razy i zobaczyłem, że pisze “błąd 0x0000007B”

Najlepiej aby odrazu komputer się nie restartował, wtedy bym zobaczył lepiej.

(Longhorn2009) #9

Sprawdź czy dysk jest widoczny w BIOS. Dobrze byłoby sprawdzić go czy jest sprawny. 

(adi33095) #10

Dysk jest w BIOS widoczny.

A jakim sposobem można sprawdzić czy jest sprawny? 

(Longhorn2009) #11

Możesz spróbować wpisać notepad w wierszu poleceń. Poprzez menu plik > otwórz możesz dostać się na dysk. Jeśli będziesz mógł otworzyć pliki to wstępnie można uznać że działa poprawnie.

Bardziej profesjonalnie byłoby sprawdzić dane smart.

(KAZDAN63) #12

Bez płyty ew. USB to się nie uda . Brak pliku : BCD! Reszta to liczenie na cud i zaklinanie rzeczywistości . Taka “operacja” trwa … 10 minut , a Ty po upływie 3 h jesteś ciągle w tym samym miejscu .

(adi33095) #13

@up yours już to zrobione z plikiem BCD. Teraz bluescreen xc

@Longhorn2009

Mogę je otworzyć (:

(Azi) #14

Prawdopodobnie bez udziału “instalki” czegokolwiek i naprawy “Boot Record-a” się nie obejdzie, KAZDAN63 ma rację.

Albo przez USB, albo przez napęd CD/DVD - naprawy tonącej łódki (czyli łatanie dziur w poszyciu) nigdy nie rób na pełnym morzu:)

A poważniej - poszukaj informatyka z pojęciem “jak to się je” i zaproś go do siebie…

Windows nigdy Ci nie naprawi błędów BCD, jak już próbuje startować.

(KAZDAN63) #15

@ Azi 

Zdaje się , że obaj “piszemy na Berdyczów” .

(adi33095) #16

No to proszę o wytłumaczenie jak zrobić bootowalny pen drive aby nagrać program do naprawy systemu.

(KAZDAN63) #17

Trzeba mieć obraz iso oryginalnego systemu . Z tym USB to różnie bywa .

(adi33095) #18

Ok. Temat do zamknięcia :slight_smile: Dziękuję **Longhorn2009 **za pomoc :slight_smile: