Komputer nie uruchamia się gdy podłączam kartę graficzną

(Revolt1920) #1

Witam.

Mam problem z komputerem, a konkretnie z kartą graficzną (GF 9800GT). Ostatnio gdy chciałem włączyć komputer nic się nie działo tzn. nie chciał się włączyć i nie chodziły żadne wiatraczki. Kolega zaproponował żebym odłączał po kolei kości ramu i sprawdzał czy działa. Niestety nic to nie dało. Spróbowałem odłączyć kartę graficzną i podłączyłem monitor do zintegrowanej. Komputer normalnie się uruchomił i tu moje pytanie czy da się to jakoś naprawić czy po prostu karta jest do wyrzucenia bo chyba gwarancji już na nią nie mam.

(Dcpakito) #2

Podaj jaki masz zasilacz i ile watów ma być moze zasilacz nie wyrabia i komputer nie wlączy sie bo brakuje prądu dla wszystkich podzespołów

(Revolt1920) #3

Zasilacz to LC Power 550W. Wiem, że jest on do niczego ale kiedyś wszystko dobrze działało. Sprawdzałem tę kartę na komputerze kolegi i też się nie uruchomił.

(Michal Kolatek) #4

Kolega jaki ma sprzęt i zasilacz? Wiedziałeś co masz i nie wymieniałeś, nie masz gwar to jesteś 400 zł w plecy przez oszczędzanie na zasilaczu, karty nie ma co naprawiać, bo nie wiadomo co konkretnie padło, serwis za same sprawdzenie sporo policzy, a nie wszystko da się wymienić, teraz wszystko robią tak że jak pada element za 5 zł to musisz przy okazji zmieniać sprawny za np 100 zł. Zmień zasilacz na coś normalnego od Fortrona, Beqiueta, Corsaira i podepnij grafikę, może zadziała, ale zwykle grafa pierwsza zostaje na trwałe uszkodzona przez zasilacz.