Komputer nie uruchamia się oraz skan mhdd czy wszystko jest ok? Proszę o analizę

zrobiłem wygląda na to że jest ok

1de04c18e86a.jpg

Który z tych dysków lepiej jest wykorzystać do instalacji na nim nowego systemu? Zrobiłem wczoraj kopiowanie posektorowe programem ddrescue dysku sagate na dysk samsung… podłączyłem do laptopa dysk samsunga przez adapter usb i tym samym udało mi się zgrać dane z uszkodzonego dysku:)

Czy robić coś jeszcze z dyskiem SAMSUNGA żeby był przygotowany do instalowania systemu a na którym są aktualnie 2 partycje bo jak mówiłem zrobiłem na niego posektorowe kopiowanie z dysku sagate z którego nie mogłem sczytać danych. Mam nadzieje że zerowania nie muszę robić bo to trwa bardzo długo… 

mam wynik skanowania z mhdd oraz smart dysku seagate

Jaki jest jego stan? Na nim czy na Samsungu instalować system?

seagate

7133918800_1386321908_thumb.jpg 2177880400_1386321911_thumb.jpg 
 

Czy robić coś jeszcze z dyskiem SAMSUNGA żeby był przygotowany do instalowania systemu a na którym są aktualnie 2 partycje bo jak mówiłem zrobiłem na niego posektorowe kopiowanie z dysku sagate z którego nie mogłem sczytać danych. Mam nadzieje że zerowania nie muszę robić bo to trwa bardzo długo…

 

samsung

7758552900_1386246346_thumb.jpg 7137372100_1386246350_thumb.jpg 5463740500_1386246353_thumb.jpg 
 

Który lepszy i dlaczego? 

 

Po skanie mhdd widzę że lepszy seagate a po smarcie?

Dlaczego dysk seagate nie chciał się uruchomić przez adapter USB

Patrząc po skanie powierzchni, Seagate wygląda lepiej (dużo mniej wolniejszych sektorów), ale niepokojący jest trochę ten jeden Current pending sectors.

 

Czy możesz uruchomić system z Seagate’a?

Przecież jest on po erase więc nie mogę bo jest czysty…

Po podłączeniu adapterem USB do komputera nie widać go ani w Komputerze przy innych dyskach ani w zarządzaniu dyskami

Ale o tym pisałeś na innym forum.

 

Skoro Seagate jest pusty to zainstaluj na nim system i sprawdź jak będzie się zachowywał (możesz też przywrócić kopię z Samsunga).

 

 

Nie sugerowałbym się do końca tym, sprawdź czy dysk działa poprawnie w komputerze.

przepraszam co do adaptera USB to pomyliłem się… było go widać w zarządzaniu dyskami i w końcu nie rozłączał się po sekundzie:)

zrobiłem jeszcze raz erase seagate oraz smart

mam nadzieje że teraz jest zdrowiutki:) 

 

3976841100_1386427038_thumb.jpg 3208626500_1386427042_thumb.jpg 

czy może ja po erase powinienem zrobić skan mhdd i dopiero smart?

bo widzę że jest nadal ten jeden sektor… 

 

Zrobiłem po zerowaniu skan mhdd przez 2x F4 i nadal to samo w smart na 197 i 198 jest 1 dlaczego? ??

reamp może pomóc?

zrobiłem remap i potem F8 i nadal to samo  w smart na 197 i 198 jest 1 dlaczego?

Skoro na skanie powierzchni nie było widać błędów to można to uznać za błąd odczytu parametru SMART.

no po tym screenie wyżej widać że na scanie go nie ma