Komputer nie uruchamia się po podłączeniu nowego zasilacza

Witam.

Kupiłem zasilacz FOTRON 315W.

Zamontowałem go w komputerze/podłączyłem do podzespołów jednakże nie podłączyłem go do dysku twardego ponieważ nie ma kabla SATA tylko molextak więc nie mogłem go podłączyć do dysku.

Następnie podłączyłem do niego monitor, klawiaturę i myszkę.

Mam taki ‘zapasowy zasilacz’ (czarna skrzynka która jest w razie gdyby zabrakło prądu to ona jeszcze przez chwilę podtrzymuję komputer przy pracy)

Więc gdy uruchomiłem komputer to wiatraczek od procesora jakoś dziwnie inaczej głośniej pracował (przez chwilę) a następnie ta ‘czrna skrzynka’ pikała i odcinała dopływ prądu… o.O

Czemu tak się dzieje? Coś źle podłączyłem? Za mało napięcia czy co??? dodam że komputer jest dośc stary…

Podłącz kabel zasilania 230 V bezpośrednio do gniazda zasilacza.

Do dysku sata zastosuj przejściówkę, molex-sata.

Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia od zasilacza do płyty i urządzeń.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

A co jeśli przewód od zasilacza podłączę bezpośrednio do gniazdka i zrobię zwarcie albo spalę sprzęt/podzespoły??

A co do prawidłowego podłączenia do myślę że wszystko jest ok… bo zostały mi już tylko same końcówki molex i molex mini i z tego co się sam orientuje to właśnie tylko do dysku twardego nie podłączyłem…

(Zmieniłem nazwę tematu jednakże mógłbyś mi powiedzieć na jaką mienić? Bo nie wiem jak nazwać ten problem :slight_smile: )

Podłączaj i nie marudź, zasilacz ma własne zabezpieczenia i masz na niego gwarancję.

OK. jednakże na podzespoły w komputerze już nie mam gwarancji :stuck_out_tongue:

Jak się boisz-serwis.

a jak nie podłączyłem zasilacza do dysku twardego to po prostu system mi się nie uruchomi??

Tak, ale komputer powinien pracować poprawnie i bios.

A możesz teraz jakoś wytłumaczyć to że wiatraczek od procesora jakby ‘głośniej’ pracował ?

Dodane 24.09.2013 (Wt) 18:50

Ogólnie podłączyłęm 2 kabelki.

  1. 4 pionwy koło zasilacz

  2. 24 pinowy

i dalej nie mam gdzie co podłączyc…

Może czas na odkurzanie?, w trybie bios bez systemu tam może być.

Czyli do płyty masz OK, podłączasz tylko to co potrzebne, resztę wtyczek spinasz i jest OK.

Jest dobrze (ogólnie wczoraj wymieniłem ten zasilacz na inny po prostu ale ta sama firma wszystko to samo tylko inny bo ten pierwszy był chyba wadliwy) BIOS się ładnie uruchomił ‘czarna skrzynka’ nie piszczała bo podłączyłem raz na próbe do niej i było okej więc nie musiałme do gniazdka podłączać no i jak wspomniałem BIOS sie uruchomił no i z powodu że nie podłączyłem zasilania do dysku twardego to nie miał z czego/jak uruchomić system więc po prostu komunikat o jakimś dysku coś tam więc jutro kupię końcówkę z molex na SATA i powinno być dobrze :slight_smile: